ՀՀԿ պատգամավոր. «Արտահերթ ընտրությունների անցկացումն անհնար է»
Այսօր հրավիրված մամուլի ասուլիսին, անդրադառնալով արտահերթ ընտրությունների հավանականությանը, ԱԺ  ՀՀԿ խմբակցության անդամ Մկրտիչ Մինասյանն ասել է, որ դրանք ուղղակի չեն կարող լինել։
Լրագրողների դիտարկմանը՝ պատվիրակություններ կազմելու հավանականությունը բացառող հանրապետականները կարո՞ղ են բացառել նաև արտահերթ ընտրությունների անցկացումը, Մկրտիչ Մինասյանը համոզմունք է հայտնել, որ արտահերթ ընտրությունների անցկացումն անհնար է:
ՀՀԿ պատգամավորի հետ համակարծիք է եղել նաև նույն ասուլիսին մասնակցող ԼՂ նախկին արտգործնախարար Արման Մելիքյանը:
«Արտահերթ ընտրությունների հետ կապված՝ ես թերահավատ եմ: Չեմ կարծում, որ անգամ ՀԱԿ-ը պատրաստ է արտահերթ ընտրություններին»,-ասել է նա։
Նշենք, որ Հայ ազգային կոնգրեսի ներկայացուցիչները շարունակում են պնդել, որ իշխանության հետ երկխոսության օրակարգի թիվ մեկ հարցն արտահերթ ընտրությունների անցկացումն է։

Проведение внеочередных выборов в стране невозможно - член РПА
Говоря на сегодняшней пресс-конференции о вероятности проведения в стране внеочередных выборов, член парламентской фракции РПА Мкртич Минасян заявил, что они  не могут состояться.
В ответ на наблюдение одного из журналистов о том, могут ли исключавшие вероятность формирования делегаций члены РПА исключить и проведение внеочередных выборов, М.Минасян заметил, что проведение в стране внеочередных выборов невозможно.
С мнением члена РПА согласился и другой участник пресс-конференции – бывший глава МИД НКР Арман Меликян.
«Я  скептически настроен в вопросе внеочередных выборов. Не думаю, что к внеочередным выборам готовы  даже члены АНК», - отметил он.
Отметим, что представители Армянского национального конгресса продолжают утверждать, что главным вопросом повестки диалога с представителями власти является проведение внеочередных выборов.