«Հայաստան» խմբակցության պատգամավորները հանդիպել են ՌԴ դեսպանի հետ
Այսօր՝ ապրիլի 4-ին, «Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Սեյրան Օհանյանը, պատգամավորներ Արմեն Գեւորգյանը, Վահե Հակոբյանը, Արմեն Ռուստամյանը եւ Ագնեսա Խամոյանը ՌԴ դեսպանատանը հանդիպել են Հայաստանում ՌԴ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինի հետ։
Զրուցակիցները կարեւորել են երկու երկրների դաշնակցային հարաբերությունները, մտքեր փոխանակել ԼՂ-ում վերջին շաբաթների ընթացքում տեղի ունեցող իրադարձությունների եւ, այդ համատեքստում, ռուսական խաղաղապահ զորակազմի գործողությունների վերաբերյալ։ Անդրադարձ է կատարվել Ադրբեջանի կողմից վերջերս հրապարակված եւ հայկական կողմին փոխանցված հայտնի 5 կետերին։«Հայաստան» խմբակցության պատգամավորները հայտնել են գործընթացի վերաբերյալ իրենց մտահոգությունը։
Կողմերը պայմանավորվել են շարունակել հանդիպումները եւ քննարկումները։
Զրուցակիցները կարեւորել են երկու երկրների դաշնակցային հարաբերությունները, մտքեր փոխանակել ԼՂ-ում վերջին շաբաթների ընթացքում տեղի ունեցող իրադարձությունների եւ, այդ համատեքստում, ռուսական խաղաղապահ զորակազմի գործողությունների վերաբերյալ։ Անդրադարձ է կատարվել Ադրբեջանի կողմից վերջերս հրապարակված եւ հայկական կողմին փոխանցված հայտնի 5 կետերին։ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավորները հայտնել են գործընթացի վերաբերյալ իրենց մտահոգությունը։

Депутаты от фракции «Армения» встретились с послом России в РА
Руководитель фракции «Армения» Сейран Оганян, депутаты Армен Геворкян, Ваге Акопян, Армен Рустамян и Агнесса Хамоян сегодня, 4 апреля, в посольстве России встретились с чрезвычайным и полномочным послом РФ Сергеем Копыркиным. Об этом сообщается на странице фракции в «Facebook».
«Собеседники отметили важность союзнических отношений между двумя странами, обменялись мнениями о событиях, происходящих в Нагорном Карабахе в последние недели, и в этом контексте о действиях российских миротворческих сил. Была затронута тема известных 5 пунктов, обнародованных недавно Азербайджаном и переданных армянской стороне.
Депутаты от фракции «Армения» выразили обеспокоенность данным процессом. Стороны договорились продолжить встречи и обсуждения», – говорится в сообщении фракции.