Արցախի առաջնագծի բոլոր հատվածներում իրադրությունը լարված է
Մարտի 30-31-ի լույս գիշերը՝ մինչև առավոտյան ժամը 10:00-ն, Արցախի առաջնագծի բոլոր հատվածներում օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը փոփոխություն չի կրել՝ մնալով լարված: Հրադադարի էական խախտումներ չեն արձանագրվել:
Արցախի Հանրապետության իշխանությունները շարունակում են գործադրել բոլոր ջանքերն՝ ուղղված շփման գծի արևելյան ուղղությամբ ադրբեջանական զինված ուժերին իրենց ելման դիրքեր վերադարձնելուն:
Իրավիճակի զարգացումների վերաբերյալ լրացուցիչ հրապարակումներով հանրությանը տեղյակ կպահվի:

Обстановка на всех участках линии передовой в Арцахе продолжает оставаться напряженной
В ночь с 30 на 31 марта и до 10:00 утра оперативно-тактическая обстановка на всех участках линии передовой в Арцахе не потерпела изменений, продолжая оставаться напряженной. Существенных нарушений режима прекращения огня зафиксировано не было. Об этом сообщает Информационный штаб Арцаха.
Власти Республики Арцах продолжают прилагать все усилия для возвращения азербайджанских вооруженных сил на исходные позиции на восточном участке линии соприкосновения.