Արցախում ԱԹՍ-ից վիրավորում ստացած զինծառայողներից մեկի վիճակը շարունակում է մնալ ծայրահեղ ծանր. Արցախի ՄԻՊ
Մարտի 25-ին Արցախում ադրբեջանական սադրանքի հետևանքով վիրավորում ստացած ՊԲ զինծառայողներից 2-ը, որոնց վիճակը գնահատվում էր ծայրահեղ ծանր տեղափոխվել են Երեւան: Այս մասին NEWS.am-ին հայտնեց Արցախի ՄԻՊ Գեղամ Ստեփանյանը:
«Նրանցից մեկի վիճակը այս պահին շարունակում ծայրահեղ ծանր մնալ, մյուսի վիճակը գնահատվում է միջին ծանրության, դրական դինամիկայով: Այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում վիրավորներից 7 հոգի, նրանց վիճակը գնահատվում է լավ, 5 հոգի համապատասխան բուժօգնություն ստանալով դուրս է գրվել»,-ասաց Արցախի ՄԻՊ-ը:
Հիշեցնենք, որ ՊԲ բոլոր 14 զինծառայողները վիրավորվել էին մարտի 25-ին Bayraktar անօդաչուների հարվածից։ Հայկական կողմի երեք զոհերը նույնպես անօդաչուի հարվածի հետեւանքով էին։ Բոլոր զոհվածները պայմանագրային զինծառայողներ էին, արցախցիներ։

Состояние одного из раненых военнослужащих продолжает оставаться крайне тяжелым – омбудсмен Арцаха
Двое военнослужащих Армии обороны, получивших ранения в ходе азербайджанской провокации 25 марта в Арцахе и состояние которых оценивается как крайне тяжелое, доставлены в Ереван. Об этом «News.am» сообщил Защитник прав человека Арцаха Гегам Степанян.
«Состояние одного из них на данный момент остается крайне тяжелым, состояние другого оценивается как средней тяжести, с положительной динамикой. На данный момент 7 раненых находятся на стационарном лечении, их состояние оценивается как хорошее, 5 человек выписаны после оказания соответствующей медицинской помощи», – сказал омбудсмен Арцаха.
Напомним, что все 14 военнослужащих Армии обороны были ранены 25 марта в результате ударов, нанесенных беспилотниками «Bayraktar». 3 жертвы с армянской стороны также погибли вследствие ударов БПЛА. Все пострадавшие были военнослужащими по контракту из Арцаха.