Նիկոլ Փաշինյանը միանձնյա կառավարման մոդելի կողմնակից է։ Նա վախենում է սեփական «ես»–ն ունեցող մարդկանցից։ Դրա համար էլ այդպիսի թիմ է հավաքել։
Նիկոլի թիմակիցները նրա կողքին ոչինչ են, իսկ առանց Նիկոլ՝ ոչնչություն։
Նիկոլը համախոհներ է փնտրում զրոների մեջ, քանի որ վախկոտ է։ Ինքը հասկանում է կամ բնազդով զգում, որ եթե հանկարծ զրոյից տարբերվող մարդ հայտնվի իր շրջապատում, ապա դա կարող է վտանգավոր լինել։ Դրա համար էլ զրոների վրա է հենվում։
Նույնիսկ ծաղրածու Կարգին Հայկոյից վախեցավ Նիկոլը, որովհետև Երևանի նախկին քաղաքապետը ծաղրածու է, բայց անդեմ ու անհայտ չէ՝ Հայկոյին ճանաչում են բոլորը։
Զրոների վրա հենվելով՝ Նիկոլը զուգահեռաբար «կռտում» է պետական կառավարման համակարգը՝ այն դարձնելով անդեմ, կամակատար ու զրոյական։
Զրոյական կադրեր
Նիկոլի «զրոյական» քաղաքականությունը համապատասխան կադրային քաղաքականություն է ենթադրում։
Վերջին շրջանում Նիկոլը մի քանի նշանակումներ է արել (տե՛ս այս նյութին կից նկարը)։ Բոլորի դեպքում էլ ունենք զրոներ։
Եթե ՀՀ միջին վիճակագրական քաղաքացուն հարցնեն, թե ով է Երևանի նոր քաղաքապետը, Մարդու իրավունքների նոր պաշտպանը, ՀՀ նոր նախագահը, Պաշտպանության նոր նախարարը, ապա ճնշող մեծամասնությունն այս չորսի անունը միանգամից չի կարողանա ասել։
Ավելին՝ քաղաքական ու տեղեկատվական դաշտի խաղացողներին ու քաղաքական կյանքին ակտիվորեն հետևողներն անգամ կդժվարանան այս չորսին, առանց համացանցի որոնողական համակարգի օգնությանը դիմելու, թվարկել անուն ազգանուններով։
ՀՀ նախագահ է նշանակվել Վահագն Խաչատրյան/Խաչատուրյանը։
ՀՀ պաշտպանության նախարար է նշանակվել Սուրեն Պապիկյանը։
ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպան է նշանակվել Քրիստինե Գրիգորյանը։
Երևանի քաղաքապետ է նշանակվել Հրաչյա Սարգսյանը։
Պետք է անկեղծորեն խոստովանեմ, որ ինքս այս չորսից երկուսի անուն ազգանունը «գուգլով» եմ փնտրել։ Չէի մտապահել անունները։
Այս չորսն էլ ընդհանուր բան ունեն՝ կամակատար են, ապաքաղաքական, անդեմ, ոչ պրոֆեսիոնալ, ոչ կոմպետենտ, հանրային ճանաչողության ցածր մակարդակ ունեցող։ Մի խոսքով՝ զրո։ Իսկը Նիկոլի կադրեր։
Սրանցից համեմատաբար Սուրեն Պապիկյանը կարող է ճանաչված լինել, քանզի Նիկոլի փող աշխատող գործիքներից է, շատերի հետ է սկսել ասֆալտի գործով, ասֆալտի հետևանքով տալ ու առնել։ Ինչ մնում է նրա պրոֆեսիոնալ որակներին, ապա բանակի հետ Պապիկյան Սուրենը կապ ունի այնքանով, որ ծառայելու տարիներին հանցագործություն է կատարել ու դրա համար դատվել։
Ահա այսպես են «կռտվում» պետական ինստիտուտները՝ Նիկոլի վախերի, կոմպլեքսների և պաթոլոգիկ ագահության արդյունքում։

Никол Пашинян – сторонник модели единоличного правления. Он боится людей, обладающих собственным «я». Поэтому и собрал подобную команду.
Члены команды Никола рядом с ним – никто, а без него – ничтожества.
Никол ищет единомышленников среди нулей, так как является патологическим трусом. Он понимает или чувствует нутром, что в случае появления в его окружении отличного от нуля человека это может представлять для него опасность. Поэтому он и опирается на полные нули.
Никол испугался даже клоуна Каргин Айко, потому что тот, несмотря на свое шутовство, не был безликой и безызвестной фигурой – Айко знают все.
Опираясь на нули, Никол заодно «оскопляет» систему государственного управления, делая ее безликой, приспешнической и обнуленной.
Нулевые кадры
«Нулевая» политика Никола предполагает соответствующую кадровую политику.
За последнее время Никол сделал несколько назначений (см. фото к данному материалу). Во всех случаях мы имеем нули.
Если спросить среднестатистического гражданина РА, кем являются новый мэр Еревана, защитник прав человека РА, президент Армении, министр обороны, то подавляющее большинство не сможет назвать даже их имен.
Более того, перечислить их по именам и фамилиям без помощи поисковиков затруднятся даже участники политического и информационного поля Армении, как и активно следящие за политической жизнью страны люди.
Президентом РА назначен Ваагн Хачатрян/Хачатурян.
Министром обороны РА назначен Сурен Папикян.
Защитником прав человека РА назначена Кристине Григорян.
Мэром Еревана назначен Грачья Саркисян.
Должен честно признаться, что имена двоих из них я сам нашел при помощи «гугла». Попросту не запомнил их.
У всех четырех есть общая черта: они – аполитичные, безликие, непрофессиональные, некомпетентные приспешники, которых в обществе мало кто знает. Словом – нули. Настоящие кадры Никола.
Среди них относительно выделяется Сурен Папикян, который является одним из инструментов Никола по зарабатыванию денег: он начал общаться с многими в силу своей вовлеченности в асфальтный бизнес. Что касается его профессиональных качеств, то к армии Папикян Сурен имеет отношение постольку, поскольку совершил в годы своей службы преступление и был за это осужден.
Вот так вот и «оскопляются» государственные институты в результате страхов, комплексов и патологической алчности Никола.