Եթե շարունակեն «էշի ականջին քնել», տարածաշրջանի համեմատ տնտեսական միջին անկումը ՀՀ-ում կրկնակի կլինի
«Իշխանությունն իր ոճի մեջ է՝ Կառավարությունը պատկերացնում է, որ գնաճը Կենտրոնական բանկի գործն է՝ կանեն՝ կանեն, չեն անի՝ իրենց կմեղադրենք։ Իրենք դասեր չեն քաղում իրենց ձախողումներից, որոնք ունեցանք 2020 թվականին, և փոխանակ քովիդի ժամանակ կանխարգելեին, ունեցանք մեծ վնասներ»,-այս մասին 24News-ի հետ զրույցում ասաց ՀՅԴ անդամ, «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Թադևոս Ավետիսյան։
«Օր առաջ պետք է վերանայվի պետական բյուջեն, իրողությունները փոխվել են, կան ծրագրեր, որոնք պետք է կասեցվեն: Եթե շարունակեն էշի ականջին քնել, վաղը տարածաշրջանի համեմատ տնտեսական միջին անկումը ՀՀ-ում կրկնակի կլինի: Առաջին անհրաժեշտության ապրանքների գները 25-30 տոկոս բարձրացել են, պետությունը պետք է տեր կանգնի խոցելի խավերին»,-ավելացրեց Ավետիսյանը:

Если они и дальше будут жить в отрыве от реальности, средний экономический спад в Армении удвоится – Тадевос Аветисян (видео)
«Власти верны своему стилю: правительство думает, что инфляция – это головная боль Центробанка, станут заниматься этим – хорошо, не станут – будет их виной. Они не учатся на своих ошибках, которые были в 2020 году, и вместо того чтобы предотвратить их во время короновируса, понесли большие потери», – заявил в интервью «24News» депутат от блока «Армения» Тадевос Аветисян.
По его словам, надо пересмотреть госбюджет: реалии изменились, есть программы, которые надо приостановить.
«Если они и дальше будут жить в отрыве от реальности, то завтра средний экономический спад в Армении, по сравнению с регионом, удвоится. Цены на продукты первой необходимости выросли на 25-30 процентов, и государство должно позаботиться о социально незащищенных слоях», – добавил он.