Կապված եղանակային պայմանների փոփոխության հետ՝ ադրբեջանական զինվորականները վերադառնում են իրենց վերահսկողության տակ գտնվող դիրքեր․ ՀՀ ՊՆ
Ադրբեջանական ԶՈՒ ստորաբաժանումների առաջխաղացման մասին շրջանառվող լուրերն ապատեղեկատվություն են: Ի պատասխան «Արմենպրես»-ի հարցմանը՝ տեղեկացրեցին ՀՀ Պաշտպանության նախարարությունից:
«Մենք կտրականապես հերքում ենք այդ լուրը: Նշված հատվածում, որը գտնվում է ադրբեջանական վերահսկողության տակ, ադրբեջանական ստորաբաժանումներն ունեն մի քանի դիրք, որոնք, կահավորված չլինելու պատճառով, ձմեռային ժամանակահատվածում հնարավոր չէ օգտագործել։ Հիմա, կապված եղանակային պայմանների փոփոխության հետ, ադրբեջանական զինվորականներն ընդամենը վերադառնում են այդ դիրքեր։ Ոչ մի առաջխաղացման մասին խոսք լինել չի կարող»,-հայտնեցի ՊՆ-ից:
Ինչպես սահմանի այդ, այնպես էլ մնացած բոլոր հատվածներում ՀՀ զինված ուժերը լիարժեք կատարում է իր առջև դրված խնդիրները, այդ թվում նաև՝ մշտադիտարկում ադրբեջանական ԶՈՒ ցանկացած շարժ և վերահսկողության տակ պահում իրադրությունը։
ՊՆ-ից ևս մեկ անգամ հորդորեցին սահմանային իրադրության վերաբերյալ տեղեկություն տարածելիս առաջնորդվել բացառապես պաշտոնական տեղեկատվությամբ։

В связи с изменением погодных условий азербайджанские военнослужащие возвращаются на свои позиции – Минобороны РА
Сообщения о продвижении подразделений азербайджанских ВС на территории Армении являются дезинформацией. Об этом в ответ на запрос «Арменпресс» сообщили в Министерстве обороны Армении.
«Мы категорически опровергаем эти сообщения. На отмеченном участке, который находится под контролем Азербайджана, азербайджанские подразделения имеют несколько позиций, которые не обустроены и в зимнее время их невозможно использовать. Сейчас, в связи с изменением погодных условий, азербайджанские военнослужащие всего лишь возвращаются на свои позиции. Ни о каком продвижении вперед не может быть и речи», – отметили в Министерстве обороны.
Как на этом, так и на всех других участках границы вооруженные силы Армении полноценно выполняют поставленные перед ними задачи, в том числе постоянно следят за любыми передвижениями азербайджанских ВС и контролируют ситуацию, подчеркнули в Минобороны.
Министерство обороны в очередной раз призывает следить исключительно за официальной информацией.