Թշնամին ակտիվացել է նաև Արցախում․ Խնուշինակի ուղղությամբ կիրառել է 60 մմ տրամաչափի ականանետ
Մարտի 9֊ին` ժամը 14։00֊14։30 սահմաններում, ԱՀ Մարտունու շրջանի Խնուշինակ գյուղի ուղղությամբ տեղակայված դիրքերից ադրբեջանական կողմը խախտել է հրադադարը` նորից կիրառելով 60 մմ տրամաչափի ականանետ։ Այս մասին հաղորդագրություն են տարածել ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից։
«Մարտի 9֊ին` ժամը 14։00֊14։30 սահմաններում, ԱՀ Մարտունու շրջանի Խնուշինակ գյուղի ուղղությամբ տեղակայված դիրքերից ադրբեջանական կողմը խախտել է հրադադարը` նորից կիրառելով 60 մմ տրամաչափի ականանետ։ Արձակվել է 4 հատ ական։
Հայկական կողմից տուժածներ չկան»,-հայտնեցին ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից։
Նշենք, որ ՀՀ ՊՆ-ն ևս հաղորդագրություն է տարածել, հայտնելով, որ Ադրբեջանի ԶՈւ ստորաբաժանումները տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից կրակ են բացել հայ-ադրբեջանական սահմանի արևմտյան հատվածում տեղակայված հայկական մարտական դիրքերի ուղղությամբ

Снаряды упали на виноградники: в Мартуни рассказали подробности обстрела азербайджанцами села Хнушинак
Сегодня, около 15:00 азербайджанские военнослужащие обстреляли из миномета село Хнушинак Мартунинского района Арцаха. Как сообщил «ФактИнфо» глава администрации Мартунинского района Масис Заргарян, снаряды упали на виноградники, принадлежащие общине.
«Жители села в это время работали там. Часть из них после инцидента покинули участки, но остальные продолжают работать. Так что никакой паники нет», – рассказал Масис Заргарян.
Он также сообщил, что в результате преступных деяний азербайджанцев, к счастью, никто не пострадал.
Согласно сообщению Армии обороны Арцаха, азербайджанские ВС открыли огонь из миномета калибра 60 мм, было выпущено 4 снаряда.
Немногим ранее стало известно, что азербайджанцы почти одновременно открыли огонь по армянским боевым позициям, располжоенным на ерасхском участке границы.