Ադրբեջանի ՊՆ-ն շարունակում է ապատեղեկատվություն տարածել․ ՀՀ ՊՆ
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը շարունակում է ապատեղեկատվություն տարածել հայ-ադրբեջանական սահմանի այս կամ այն հատվածում ՀՀ զինված ուժերի կողմից ադրբեջանական ստորաբաժանումների մարտական դիրքերի ուղղությամբ կրակ բացելու վերաբերյալ։ Մասնավորապես, մարտի 8-ին Ադրբեջանի պաշտպանական գերատեսչությունը հաղորդագրություն է տարածել, թե նույն օրը, առավոտյան, ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումները կրակ են բացել հայ-ադրբեջանական սահմանի արևմտյան հատվածում տեղակայված ադրբեջանական մարտական դիրքերի ուղղությամբ։ Այս տեղեկությունը նույնպես չի համապատասխանում իրականությանը։
Մարտի 7-ին, սահմանի նույն ուղղությամբ ադրբեջանական կողմի իրականացրած սադրանքից հետո իրադրությունը հայ-ադրբեջանական սահմանին հարաբերականորեն կայուն է և գտնվում է ՀՀ ԶՈՒ լիարժեք վերահսկողության ներքո։

Министерство обороны Азербайджана продолжает распространять дезинформацию
Министерство обороны Азербайджана продолжает распространять дезинформацию об обстреле вооруженными силами Армении боевых позиций азербайджанских подразделений на том или ином участке армяно-азербайджанской границы. Об этом говорится в заявлении министерства обороны Армении.
«В частности, 8 марта оборонное ведомство Азербайджана распространило сообщение о том, что в тот же день утром подразделения ВС Армении открыли огонь по боевым позициям Азербайджана, расположенным на западном участке армяно-азербайджанской границы. Эта информация также не соответствует действительности.
7 марта, после провокации азербайджанской стороны на том же направлении границы, ситуация на армяно-азербайджанской границе относительно стабильная и находится под полным контролем ВС РА», – говорится в заявлении.
Накануне в результате нарушения прекращения огня азербайджанскими ВС был убит армянский военнослужащий, еще один ранен.