Ստեփան Սաֆարյան. «Չեմ տեսնում, որ իշխանությունը պատրաստվում է արտահերթ ընտրությունների»
Օրերս «Հանրապետություն» կուսակցության քաղխորհրդի անդամ, ՀԱԿ ներկայացուցիչ Սմբատ Այվազյանը հայտարարել էր, թե ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը կամաց–կամաց իր թիմին պատրաստում է արտահերթ ընտրությունների։
«7օր»–ը ԱԺ «Ժառանգություն» խմբակցության ղեկավար  Ստեփան Սաֆարյանից հարցրել է՝ քանի որ Սերժ Սարգսյանն իր թիմի հետ չի քննարկում հարցերն  ու միանձնյա է որոշում կայացնում, հնարավո՞ր է, որ առանց իր թիմի հետ  խորհրդակցելու  հայտարարի արտահերթ ընտրությունների մասին։ Մեզ հետ զրույցում նա ասել է, որ ինքն այդպիսի  տպավորություն չունի։
–Հատկապես ուզում եմ շեշտել, որ այդ մասին հայտարարել են թե՛ Սերժ Սարգսյանը  Ստրասբուրգում, թե՛ նրա թիմակիցներն այստեղ։ Ես չգիտեմ՝ պարոն Այվազյանն ինչից է նման եզրակացության հանգել, բայց, համենայնդեպս, չեմ տեսնում, որ իշխանությունը պատրաստվում է արտահերթ ընտրությունների,–ընդգծել է Ստեփան Սաֆարյանը։

Степан Сафарян: «Я не вижу оснований полагать, что власти готовятся к внеочередным выборам»
На днях член политсовета партии «Республика»  Смбат Айвазян заявил, что Серж Саргсян психологически подготавливает свою команду к внеочередным выборам.
«7or» поинтересовался у руководителя фракции «Наследие» Степана Сафаряна, возможно ли, что без обсуждения с членами своей команды президент РА Серж Саргсян заявит о проведении  внеочередных выборов в стране, если  учитывать то, что он не обсуждает со своей командой  вопросы и единолично принимает решения. В ответ на это, Степан Сафарян отметил, что у него не сложилось такое впечатление.
«Я хочу особенно подчеркнуть, что об этом заявили как Серж Саргсян в Страсбурге, так и члены его команды здесь. Не знаю, с чего господин Айвазян сделал такое предположение, тем не менее, я не вижу оснований полагать, что власти готовятся к внеочередным выборам», - подчеркнул Сафарян.