Դոնբասից և Ուկրաինայից շուրջ 174 հազար մարդ տեղափոխվել է Ռուսաստան. ՏԱՍՍ
Դոնեցկի և Լուգանսկի շուրջ 156 հազար բնակիչ փետրվարի 18-ից մինչ օրս տարհանվել է Ռուսաստան: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, այս մասին ՏԱՍՍ-ին հայտնել է անանուն աղբյուրը ուժային կառույցներից:
«Մարտի 5-ի առավոտվա դրությամբ՝ Ռուսաստանի Դաշնության սահմանը հատել է գրեթե 174 հազար մարդ, որոնցից ավելի քան 45 հազարը՝ երեխաներ: Գրեթե 156 հազարը Դոնեցկի և Լուգանսկի բնակիչներն են, ում տարհանումն իրականացվել է փետրվարի 18-ից»,-հայտնել է լրատվական գործակալության զրուցակիցը:
Նա հստակեցրել է, որ վերջին օրերին ՌԴ, Ուկրաինայի և այլ երկրների շուրջ 18 հազար քաղաքացիներ են Ուկրաինայից տեղափոխվել Ռուսաստան:

Около 174 тысяч человек из Донбасса и Украины переехали в Россию
Около 156 тысяч жителей Донецка и Луганска с 18 февраля по сей день эвакуированы в Россию. Об этом ТАСС сообщил анонимный источник в силовых структурах.
«По состоянию на утро 5 марта, границу Российской Федерации пересекли почти 174 тыс. человек, из которых более 45 тысяч – дети. Почти 156 тысяч – это жители Донецка и Луганска, эвакуация которых осуществлялась с 18 февраля», – сообщил собеседник информагентства.
Он уточнил, что за последние дни около 18 тысяч граждан РФ, Украины и других стран переехали из Украины в Россию.