Գորիսում անպատժելի խումբ է ձևավորվել, որն աշխատում է Առուշ Առուշանյանի դեմ. կարծում են՝ հովանավորը ՔՊ-ական Արմեն Խաչատրյանն է. «Հրապարակ»
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Գորիսում անպատժելի խումբ ձևավորելու մասին մեր հրապարակումից հետո ոստիկանությունը կենդանության նշաններ է ցույց տվել: Նախօրեին ոստիկանության բաժին են տարվել միջադեպի մասնակից երկու կողմերի՝ Լիսկայի վարորդի որդու՝ Դերենիկ Ղուկասյանի, և Ափիկ Շալունցի որդու՝ Մացոյի ավտոմեքենաները:
Ոստիկանության մեր աղբյուրներից տեղեկացանք, որ չնայած Շալունցի ավտոմեքենայի վրա կան կրակոցի հետքեր, սակայն միջադեպի հերոսները մինչև երեկ ազատության մեջ էին, որևէ մեկին բերման չեն ենթարկել, ինչը նշանակում է, որ ոստիկանությունը ձևական ակտիվություն է դրսևորում:
Երեկ մեր լրագրողը ՔՊ-ական սյունեցի պատգամավոր Արմեն Խաչատրյանից հետաքրքրվել է Գորիսում անպատժելիության մասին, սակայն պատգամավորն ասել է, որ տեղյակ է միջադեպից, և հաստատել է, որ ոստիկանությունը միջոցներ է ձեռնարկել, ու առաջիկայում մեղավորները կպատժվեն: Ի դեպ, Գորիսում կարծում են, որ այս խմբի հովանավորներից մեկն էլ ՔՊ-ական պատգամավոր Արմեն Խաչատրյանն է: Եվ խումբն աշխատում է Գորիսի ընտրված իշխանությունների` քաղաքապետ-փոխքաղաքապետերի դեմ, հենց կենտրոնական իշխանությունների հրահանգով»:

По указанию центральных властей Армении против мэра и вице-мэров Гориса работает организованная группа – «Грапарак»
В Горисе считают, что депутат от правящей в Армении партии «Гражданский договор» Армен Хачатрян является одним из спонсоров группы, которая по указанию центральной власти работает против избранной власти, мэра и вице-мэров города. Об этом пишет газета «Грапарак», развивая тему.
«Накануне сотрудники полиции подвергли приводу двоих участников инцидента, сына водителя Лиски – Дереника Гукасяна, и сына Апика Шалунца – Мацо. Хотя на машине Шалунца есть следы от выстрела, однако до вчерашнего дня «герои» инцидента находились на свободе. Это означает, что активность полиции носит формальный характер.
Депутат Армен Хачатрян в беседе с нами заявил, что знает об инциденте, подтвердив, что полиция приняла меры, и виновные в ближайшее время будут наказаны», – отмечает издание.