Գազի գինը բարձրացավ. ի՞նչ էր խոստանում Նիկոլ Փաշինյանը (տեսանյութ)
Գազի սակագինն ապրելի 1-ից սովորական սպառողների համար կբարձրանա 4․7 դրամով՝ դառնալով 143.7 դրամ: Առաջարկում ենք ևս մեկ անգամ վերհիշել, թե ինչ էր ասում այս հարցի շուրջ Նիկոլ Փաշինյանը:
Նա, երբ ԱԺ պատգամավոր էր, բազմիցս անդրադարձել է գազի թեմային, պնդել, որ այն բարձր է Հայաստանի իշխանության պատճառով, սահմանից մինչև սպառողին հասնելը թանկ է և այլն։ Երբ դարձավ վարչապետ, սկզբնական շրջանում պնդում էր, որ պետք է ներքին գնագոյացումն ուսումնասիրվի։ Թե ինչ է արվել այդ ուղղությամբ, հայտնի չէ, բայց ունենք փաստ, որ գազը թանկացավ: Ներկայացնում ենք գազի մասին Նիկոլ Փաշինյանի տեսակետը պատգամավոր և վարչապետ եղած ժամանակ։

Газ подорожает: а что обещал раньше Пашинян? (видео)
Тариф на газ с 1 апреля для обычных потребителей повысится на 4,7 драма, составив 143,7 драмов. Предлагаем еще раз вспомнить, что заявлял ранее Никол Пашинян по этому вопросу.
Когда Пашинян был депутатом НС, он неоднократно обращался к теме газа, утверждая, что его цена высокая из-за властей Армении, и так далее. Когда стал премьер-министром, на начальном этапе утверждал, что внутреннее ценообразование должно быть изучено. Что было сделано в этом направлении, неизвестно, но у нас есть один факт – газ подорожал.