Կիևը հրաժարվել է բանակցել Մոսկվայի հետ. Դմիտրի Պեսկով
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը Կիևի հետ սպասվող բանակցությունների նախօրեին հրաման է տվել դադարեցնել Ուկրաինայի տարածքում ՌԴ զինված ուժերի առաջխաղացումը: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, վկայակոչելով «ՌԻԱ Նովոստի»-ին, այս մասին հայտարարել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը:
«Երեկ կեսօրին Ուկրաինայի ղեկավարության հետ սպասվող բանակցությունների կապակցությամբ Ռուսաստանի նախագահը հրաման է տվել դադարեցնել ռուսական զորքերի հիմնական ուժերի առաջխաղացումը»,-ասել է Պեսկովը լրագրողներին:
Նրա խոսքով` Վլադիմիր Պուտինը հրամայել է դադարեցնել ռազմական գործողությունները՝ սպասելով բանակցություններին, սակայն Կիևը հրաժարվել է բանակցությունից, և ուժերի առաջխաղացումը շարունակվել է:

Киев отказался вести переговоры с Москвой – Дмитрий Песков
Накануне предстоящих переговоров с Киевом президент России Владимир Путин распорядился остановить продвижение российских вооруженных сил на Украину. Как сообщает РИА «Новости», об этом заявил пресс-секретарь президента России Дмитрий Песков.
«Вчера днем в связи с предстоящими переговорами с руководством Украины президент России распорядился остановить наступление основных сил российских войск», – сообщил Песков журналистам.
По его словам, Владимир Путин приказал прекратить боевые действия в преддверии переговоров, но Киев отказался от переговоров, и продвижение войск продолжилось.