Ադրբեջանական ստորաբաժանումներն անկանոն կրակել են ՊԲ դիրքերի ուղղությամբ. Արցախի ՊԲ
Ադրբեջանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը հաղորդագրություն է տարածել, համաձայն որի, ՊԲ ստորաբաժանումները փետրվարի 20-ին և 21-ին կրակ են բացել Շոշ և Թաղավարդ գյուղերի հարակից տարածքում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ: Արցախի պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ Ադրբեջանի ՊՆ հաղորդագրության մեջ շարադրված փաստերն ամբողջովին կեղծ են:
«Հրադադարը նշված հատվածում իրականում խախտել են ադրբեջանական ստորաբաժանումները՝ անկանոն կրակ բացելով ՊԲ դիրքերի ուղղությամբ:Հրադադարի խախտման հետևանքով տուժածներ և նյութական վնասներ չկան:
Ադրբեջանական ստորաբաժանումների կողմից հրադադարի խախտման փաստի մասին հաղորդվել է ՌԴ խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարությանը»,-նշված է Արցախի ՊՆ հայտարարության մեջ։
«Հրադադարը նշված հատվածում իրականում խախտել են ադրբեջանական ստորաբաժանումները՝ անկանոն կրակ բացելով ՊԲ դիրքերի ուղղությամբ: Հրադադարի խախտման հետևանքով տուժածներ և նյութական վնասներ չկան:

Азербайджанские подразделения открыли беспорядочный огонь по позициям Армии обороны – МО Арцаха
Министерство обороны Азербайджана распространило заявление, согласно которому подразделения Армии обороны Арцаха 20 и 21 февраля якобы открыли огонь в направлении азербайджанских позиций, дислоцированных вблизи сел Шош и Тагавард.
Как сообщает пресс-служба Минобороны Арцаха, изложенные в заявлении Минобороны Азербайджана факты являются полностью ложными.
«Режим прекращения огня на указанном участке в действительности нарушили азербайджанские подразделения, открыв беспорядочный огонь по позициям Армии обороны.
Пострадавших и материального ущерба из-за нарушения режима прекращения огня нет.
Командование российского миротворческого контингента проинформировано о факте нарушения режима прекращения огня азербайджанскими подразделениями», – говорится в заявлении МО Арцаха.