ՀՀ 2–րդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի դեմ սարքած գործում նոր աբսուրդային իրավիճակ ստեղծվեց։ Դատավոր Աննա Դանիբեկյանն ու դատախազության ներկայացուցիչը գերազանցեցին իրենք իրենց ու Կաֆկայի հայտնի վեպի գործող անձանց։
Տխրհառչակ կաշառկայի՝ Սիլվայի, գործով Քոչարյանին մեղադրանք առաջադրեցին՝ առանց հիմնավորման։ Սա հուշում է, որ Նիկոլ Փաշինյանը պատրաստվում է հերթական խայտառակ հակահայկական քայլերի ու իրեն թամաշա է պետք՝ բիոզանգվածին զբաղեցնելու համար։
Մինչև 44–օրյա պատերազմն էլ էր այդպես։ Նիկոլը քաղաքական դրդապատճառներով քրեական գործեր հարուցեց Արցախյան առաջին պատերազմում հսկայական դերակատարում ունեցած ռազմաքաղաքական գործիչների հանդեպ, վարկաբեկեց բանակը ու հետո արդեն հանձնեց Արցախի պետականությունը, տարածքներն ու հազարավոր տղաների կյանքերը։
Ու հիմա երբ Ադրբեջանը Զանգեզուրը, Սևանն ու Երևանն է ուզում, իսկ Նիկոլն ամենօրյա ռեժիմով հայտարարում է, որ Ղարաբաղն Ադրբեջանի մաս է, մենք տեսնում ենք դատավարական հերթական կապիկությունը։ Թուրքամետ քիրվայության պայմաններում սա նշանակում է, որ Նիկոլը նոր ու է՛լ ավելի վատ զիջումների է պատրաստվում։
Եթե դիտարկենք Ռ․ Քոչարյանի «դատավարության» և ընդհանրապես 2018–ի մայիսից սկիզբ առած ամբոխավարական շոուների շահառուների ցանկը, ապա կարող ենք ասել, որ դրանից շահել է անձամբ Նիկոլը, Թուրքիայի նախագահ Էրդողանը, Ադրբեջանի նախագահ Ալիևը։ Այս երեքի շահերը գրեթե 100 տոկոսով համընկնում են։
Հա, չմոռանանք։ Շահել է նաև Քոչարյանի «գործով» դատավոր Աննա Դանիբեկյանը։ Նա դարձել է հանրաճանաչ ու «պետպատվերի» շրջանակներում «շինմոնտաժային» աշխատանքներ իրականացրել սեփական դեմքի ու մարմնի վրա։
Գեշության խորհրդանիշ Աննան «ծիտ» է դարձել՝ գրգռված բլանդինկայի մոտիվներով։ Չլիներ Քոչարյանի դեմ պատվերը, Աննան կմնար չաղ, ակնոցավոր ու կատուների հետ «մլավող»։ Հիմա նա շանս է տեսել ճղել արանքը ու դատավարությունը մի քիչ էլ մառազմի վերածելով՝ «պետության» հաշվին դզմզել նաև գլխի ու մարմնի մյուս մասերը։ Բայց ինչ էլ որ անի, միևնույն է՝ մնալու է այն նույն Դանիբեկյան Աննան, որին պատմությունն իր գնահատականն է տալու, իսկ մոտ ապագայում գնահատական է տալու նաև քրեական օրենսգիրքը։
Ովքեր են Քոչարյանի «դատավարության» շահառուները

В сфабрикованном против 2-го президента РА Роберта Кочаряна деле складывается новая абсурдная ситуация. Судья АннаДанибекян и представитель прокуратуры превзошли сами себя и героев известного романа Кафки.
По делу печально известной «взяткодавалки» Сильвы Кочаряну выдвинули обвинение без какого-либо обоснования. Это подсказывает, что Никол Пашинян готовится к очередным позорным антиармянским шагам, и ему нужно шоу для занятия биомассы.
Так было и до 44-дневной войны. Из политических соображений Никол возбудил уголовные дела против военно-политических деятелей, сыгравших огромную роль в ходе первой Арцахской войны, скомпрометировал армию и затем сдал государственность и территории Арцаха, угробив жизни тысяч парней.
И сейчас, когда Азербайджан хочет Зангезур, Севан и Ереван, а Никол в ежедневном режиме заявляет, что Карабах – это часть Азербайджана, мы видим очередное судебное обезьянничество. В условиях политики братания с турками это означает, что Никол готовится к новым и еще более ужасным уступкам.
Если попытаться составить список бенефициаров «суда» над Р.Кочаряном и начавшихся в мае 2018-го охлократических шоу в целом, то можно заметить, что главными выгодополучателями всего этого являются лично Никол, президент Турции Эрдоган и президент Азербайджана Алиев. Интересы этих троих совпадают практически на 100 процентов.
Да, не будем забывать также, что выиграла от всего этого в том числе судья Анна Данибекян. Она стала общеизвестной, и в рамках «госзаказа» осуществила «шиномонтажные» работы над своими лицом и фигурой.
Символ невзрачности Анна стала «цыпой» по мотивам горячей блондинки. Не будь заказа против Кочаряна, Анна осталась бы тучной, очкастой и «мяукающей» с котами. Сейчас она увидела шанс для налаживания своих дел и, превращая судебный процесс в маразм, исправления за счет «государства» других частей головы и тела. Однако, что бы она ни делала, все равно останется той же Данибекян Анной, которой свою оценку даст история, а в ближайшем будущем – также Уголовный кодекс.
Бенефициары «суда» над Кочаряном
В сфабрикованном против 2-го президента РА Роберта Кочаряна деле складывается новая абсурдная ситуация. Судья Анна Данибекян и представитель прокуратуры превзошли сами себя и героев известного романа Кафки.