Հայաստան է ներկրվել Pfizer պատվաստանյութի խմբաքանակ
ՀՀ առողջապահության նախարարության և ամերիկյան «Ֆայզեր» դեղագործական ընկերության միջև կնքված պայմանագրով` COVID-19-ի դեմ mRNA հիմքով Pfizer պատվաստանյութի 100 հազար 620 դեղաչափ խմբաքանակը ներկրվել է Հայաստան:
ՀՀ առողջապահության նախարարությունը տեղեկացնում է, որ բաշխումից հետո Pfizer պատվաստանյութը, ինչպես երկրում առկա մյուս պատվաստանյութերը, հասանելի կլինի առողջության առաջնային պահպանման օղակներում և պատվաստումային շարժական կետերում:
Պատվաստումներն իրականացվում են առողջության առաջնային պահպանման կազմակերպություններում` շաբաթվա բոլոր օրերին. շաբաթ և կիրակի օրերին սահմանվել են հերթապահություններ: Կարող են պատվաստվել նաև օտարերկրյա քաղաքացիները:

В Армению прибыло свыше 100 тыс. доз вакцины «Pfizer»
Партия из 100 тысячдоз вакцины от коронавируса производства компании «Pfizer» поступила в Армению. Об этом во вторник сообщает пресс-служба Минздрава Армении, передает «Sputnik Армения».
Отмечается, что препарат поступил в Армению в соответствии с соглашением, заключенным между Минздравом Армении и компанией «Pfizer».
Вакцина «Pfizer», как и другие препараты будет доступна в учреждениях первичной медико-санитарной помощи, а также мобильных точках вакцинации.
Напомним, вакцина должна была поступить в страну еще до конца 2021 года, однако по каким-то причинам процесс постоянно затягивался.
Партия из 100 тысяч доз вакцины от коронавируса производства компании «Pfizer» поступила в Армению. Об этом во вторник сообщает пресс-служба Минздрава Армении, передает «Sputnik Армения».