Նիկոլ Փաշինյանը՝ լրտեսական ցանցի գաղափարախոս և ոգևորող
«ՀՀ ԱԱԾ ռազմական հակահետախուզության դեպարտամենտի աշխատակիցների կողմից ձեռնարկված ծավալուն օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում փաստական տվյալներ են ձեռք բերվել օտարերկրյա հատուկ ծառայությունների կողմից Հայաստանի Հանրապետության տարածքում գործակալական ցանց հիմնելու և վարձատրության դիմաց ի վնաս Հայաստանի Հանրապետության ինքնիշխանության, տարածքային անձեռնմխելիության և արտաքին անվտանգության թշնամական գործունեություն ծավալելու վերաբերյալ»,– մասնավորապես նշված էր ԱԱԾ հայտարարության մեջ։
Անվտանգության մարմինները հայտնում էին, որ լրտեսական խումբը գործել է հայկական զինված ուժերում։
Այլ պայմաններում սա գերսենսացիոն լուր պետք է դառնար, բայց ոչ «նոր» Հայաստանում։ Հիմա այդ լուրը դարձավ մեկ օրվա, ավելի ճիշտ՝ մի քանի ժամվա թեմա ու կորավ։ Մարդիկ անտարբեր են դարձել ու չեն զարմանում նման բաներից։
Նիկոլ Փաշինյանի իշխանության հետևանքները
Կան մարդիկ, ովքեր չեն հավատում ԱԱԾ–ի հայտարարությանը՝ հիմնավորելով, որ Նիկոլի ԱԱԾ–ն հերթական «մուտիլովկան» է անում ու հերթական պատվերը կատարում՝ փորձելով վարկաբեկել բանակին։
Մարդկանց մյուս մասն էլ, հիմք ընդունելով ԱԱԾ–ի տարածած հաղորդագրությունը, որոշակի եզրահանգումներ է անում։
Թե ո՞ր տարբերակի հետ գործ ունենք, արդեն էական չէ։ Էականն այն է, որ մեր երկրում կա դավաճանական մթնոլորտ։
Մենք հիմք ենք ընդունում ԱԱԾ տարածած հաղորդագրությունը։ Ըստ այդմ՝ ստացվում է, որ հայկական զինված ուժերում և ընդհանրապես մեր երկրում այնպիսի մթնոլորտ է տիրում, որ հայկական բանակում ծառայողը մի քանի հարյուր դոլարի դիմաց վաճառում է հայրենիքը։ Նման բան հնարավոր է միայն Նիկոլի իշխանության պարագայում։ Հենց նա՛ է դավաճանության ու փողի դիմաց հայրենիքը վաճառելու գաղափարախոսն ու ոգևորողը։
Նիկոլենք աճուրդի են հանել Արցախն ու Հայոց ցեղասպանությունը, մեծ հաշվով՝ նաև Հայաստանը՝ հանուն Թուրքիայի հետ քիրվայության ու իրենց իշխանության պահպանման։ Նիկոլ Փաշինյանը գրեթե ամենօրյա ռեժիմով «հիմնավորում» է, որ «Ղարաբաղն Ադրբեջան է, և վե՛րջ»։
Նիկոլը չի հերքել Ալիևի հայտարարություններն այն մասին, որ ինքը 2018–ից սկսած Ադրբեջանի նախագահից ժամանակ է խնդրել՝ սեփական իշխանությունը Հայաստանում ամրապնդելու և Ղարաբաղի հողերը զիջելու դիմաց։
Օդում կախված են մնացել լուրերն այն մասին, որ Ադրբեջանը 5 միլիարդ դոլար է առաջարկել Նիկոլին՝ Ղարաբաղը հանձնելու դիմաց։
Նիկոլենց թիմը թուրքերի հետ քիրվայություն է քարոզում, հայտարարում, որ մեր զինվորներն Արցախում զոհվել են հանուն ոչնչի։
Նիկոլը քաղաքական գործիչ է դարձել հակաղարաբաղյան քաղաքական միջավայրում, որտեղ անբարոյականությունը քաղաքական գործչի միակ սկզբունքն է հռչակված։
Այս ամենը չէր կարող չհանգեցնել դավաճանական տրամադրվածության։
Նիկոլենք հայրենիքի գաղափարը ոչնչացրեցին ու առաջ քաշեցին նյութի գաղափարը։ Այս պայմաններում դավաճանության համար պարարտ հող է ստեղծվում։
Մարդիկ տեսնում են, որ Նիկոլը «փուռը տվեց» Արցախն ու մարսեց։ Մարդիկ տեսնում են, որ Նիկոլն Ադրբեջանի օգտին քարոզ է տանում ու դեռ մնում է իր աթոռին, հետևաբար իրենք ինչո՞ւ չպետք է ծախեն հայրենիքը՝ փողի դիմաց։ Ահա այսպես են մտածել լրտեսական ցանցի անդամներն ու դավաճանությամբ զբաղվել։
Նիկոլը վերացրել է պետության գաղափարն ու նպաստավոր միջավայր ստեղծել լրտեսական ցանց ձևավորելու համար։
Քանի դեռ մեզանում կան թուրք–ադրբեջանական ազդեցության գործակալներ, որոնք հանդես են գալիս պետական բարձրաստիճան պաշտոնյայի, կուսակցապետի, փորձագետի, քաղակԾիվիստի, «արևմտամետի» պիտակի տակ, 400 դոլարով հայրենիքը դավաճանողներ միշտ էլ կգտնվեն։ Դասալիքների ու քիրվայականների իշխանության պայմաններում լրտեսներն առավելևս կվխտան։ Ձուկը գլխից է հոտած։

Никол Пашинян – идеолог и вдохновитель шпионской сети
«В результате предпринятых сотрудниками Департамента военной контрразведки СНБ Армении широкомасштабных оперативно-разведывательных мероприятий были получены фактические данные о создании иностранными спецслужбами на территории Республики Армения агентурной сети и осуществлении за вознаграждение деятельности в ущерб суверенитету, территориальной целостности и внешней безопасности РА», – отмечалось, в частности, в заявлении СНБ.
Органы безопасности сообщали, что шпионская группа действовала в армянских Вооруженных силах.
В нынешних реалиях это должно было стать суперсенсационной новостью, но в «новой» Армении это не так. Сейчас это – новость одного дня, вернее – нескольких часов. Люди стали безразличны и не удивляются подобным вещам.
Последствия власти Никола Пашиняна
Есть люди, которые не удивляются заявлению СНБ, обосновывая, что СНБ Никола распространяет очередное «мутилово» и занята выполнением очередного заказа в попытке дискредитировать армию.
Другая часть людей, принимая за основу распространенное СНБ заявление, делает определенные выводы.
С каким из вариантом мы имеем дело, уже несущественно. Важно то, что в нашей стране есть предательская атмосфера.
Мы принимаем за основу распространенное СНБ заявление. Из него выходит, что в армянских ВС и в стране в целом царит такая атмосфера, что служащий армянской армии за несколько сот долларов продает свою родину. Такое возможно лишь в условиях власти Никола. Именно он и является идеологом и вдохновителем предательства и продажи родины за деньги.
Николовцы выставили на торги Арцах, Геноцид армян и, по большому счету, также Армению во имя братания с Турцией и удержания своей власти. Никол Пашинян практически в ежедневном режиме «обосновывает», что «Карабах – это Азербайджан, и точка».
Никол так и не опроверг заявления Алиева о том, что начиная с 2018 года он просил у президента Азербайджана время, чтобы укрепить свою власть в Армении и уступить территории Карабаха.
Продолжает муссироваться также информация о том, что Азербайджан предложил Никол за сдачу Карабаха 5 млрд долларов.
Команда Никола агитирует братание с турками и заявляет, что наши солдаты погибли в Арцахе во имя ничего.
Никол стал политическим деятелем в антикарабахской политической среде, в которой аморальность провозглашена единственным принципом политического деятеля.
Всё это не могло не привести к предательским настроениям.
Николовцы уничтожили идею Родины и стали продвигать идею материального. В этих условиях для предательства формируется благодатная почва.
Люди видят, что Никол сдал Арцах, и это сошло ему с рук. Люди видят, что Никол ведет пропаганду в интересах Азербайджана и продолжает оставаться в своем кресле. Следовательно, с чего бы им не продавать родину за те же деньги? Именно так и думали члены шпионской сети и занимались предательством.
Никол уничтожил идею государства и сформировал благоприятные условиях для образования шпионской сети.
Пока у нас есть агенты турецко-азербайджанского влияния, которые выступают в статусе высокопоставленных государственных чиновников, под видом глав партий, экспертов, гражданских активистов, «прозападников», всегда будут находиться готовые продать родину за 400 долларов. В условиях власти дезертиров и братающихся с турками шпионы тем более будут плодиться. Рыба гниет с головы.