Դատական նիստը կրկին մեկ շաբաթով հետաձգվեց (տեսանյութ)
Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանում (Շենգավիթի նստավայր) քննվող ԵԴ/0253/01/19 գործով հերթական նիստն սկսվեց ընդմիջումից։
Նախագահող դատավոր Աննա Դանիբեկյանը հայտնեց, որ ՀՀ նախկին փոխվարչապետ Արմեն Գևորգյանի պաշտպան Լուսինե Սահակյանը տեղեկացրել է դատարանին, որ նախօրեին Կապան քաղաքում մասնակցել է մեկ այլ դատական նիստի, որի աշխատանքները ուշ են վերջացել։ Պաշտպանը չի կարողացել նույն օրը վերադառնալ Երևան, իսկ այսօր վերադառնալիս ծագել են տեխնիկական խնդիրներ, որոնց պատճառով նա հնարավորություն չունի նշանակված ժամին հասնել դատարան և խնդրում է նիստը հետաձգել։
Նիստը սկսելու պահին դեռևս դատարան չէր հասել նաև ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը։
Նիստն ընդմիջվեց, որպեսզի դատարանը պարզի՝ կարո՞ղ է այսօր Սահակյանը մասնակցել նիստին, թե՝ ոչ։
Ընդմիջման ժամանակ Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանի աշխատակազմը փորձել է կապ հաստատել ՀՀ նախկին փոխվարչապետ Արմեն Գևորգյանի պաշտպան Լուսինե Սահակյանի հետ, բայց չի ստացվել։
Արմեն Գևորգյանի տեղեկություններով, մեքենայի խափանում է եղել, և Սահակյանը խնդրել է այսօր իրեն չսպասել։

Заседание по делу Роберта Кочаряна и Армена Геворгяна отложено на неделю (видео)
Заседание по делу второго президента Армении Роберта Кочаряна и бывшего вице-премьера, ныне депутата от блока «Армения» Армена Геворгяна отложено на неделю.
Как уже сообщалось, заседание началось с технического перерыва. Судья Анна Данибекян проинформировала, что от адвоката Геворкяна, Лусине Саакян, получено сообщение о том, что 7 февраля она участвовала в заседании в Капане и не смогла вернуться вчера. Сегодня по дороге возникли технические проблемы, из-за которых она не успевает к началу заседания. Адвокат Айк Алумян сообщил, что его подзащитный Роберт Кочарян в пути.
В ходе перерыва успел подъехать второй президент страны. Судья Данибекян, возобновив заседание, сообщила, что с Саакян связаться не удалось. Армен Геворгян сообщил, что по его сведениям, сломалась машина.
Прокурор Геворг Багдасарян заявил, что поскольку они не могут проверить уважительность отсутствия, то и воздержатся от высказывания позиции.