Նիկոլի թմբուկչի ու դհոլչի դատաիրավական անսամբլը (տեսանյութ)
«Ժողովրդավարության բաստիոն» հռչակված Հայաստանում քաղաքական հետապնդումները նոր դրսևորումներ են ստանում․ ճնշումների են ենթարկվում ոչ միայն ընդդիմադիր հայացքներ ունեցող ակտիվ քաղաքացիները, այլև նրանց ճաղերի հետևում պահելու իշխանական ֆալցետային հրահանգներին չենթարկվող դատավորները։
Այսպես, օրինակ, Սիսական ջոկատի հրամանատար Աշոտ Մինասյանի՝ Աշոտ Երկաթի խափանման միջոցը փոխած Սյունիքի մարզի դատավոր Բորիս Բախշիյանին «թավշա հեղափոխականներն» ուզում եմ «փակել»՝ վիշինսկիական ակնհայտ ապօրինի հիմնավորումներով։
Ընդգծենք, որ Բորիս Բախշիյանի վարույթում են գտնվում նաև Քաջարանի համայնքապետ Մանվել Փարամազյանի և Գորիսի փոխքաղաքապետ Մենուա Հովսեփյանի վերաբերյալ քրեական գործերը։
Եվ գիտե՞ք, թե ում վրա է դրված դատավոր Բորիս Բախշիյանին կալանավորելու սև գործի կատարումը․ 2018 թվականին փողոցում Փաշինյանի համար «դըմփ-դըմփ-հու»-իստ աշխատող թմբուկահար Դավիթ Արղամանյանի։ Մեկի, ով իշխանափոխությունից մեկ տարի հետո կարիերայի սրընթաց աճ ունեցավ և թմբուկ խփողից միանգամից դարձավ ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարի օգնական, իսկ դրանից երկու տարի անց էլ` դատավոր։ Կամակատար ու նիկոլական բնութագրմամբ՝ վնգստացող դատավոր։
ՀԳ Ի դեպ, Դավիթ Արղամանյանը իշխանական պատվերներ կատարողներից միակ երաժշտասերը չէ։ Թմբուկահար դատավորից զատ Նիկոլն ունի նաև դհոլչի գլխավոր դատախազ։

«Ударный» судебно-правовой ансамбль Никола (видео)
В провозглашенной «бастионом демократии» Армении политические преследования приобретают новые проявления: давлению подвергаются не только обладающие оппозиционными взглядами активные граждане, но и судьи, не подчиняющиеся фальцетным указаниям власти удерживать этих граждан за решеткой.
Так, к примеру, изменившего меру пресечения в отношении командира отряда «Сисакан» Ашота Минасяна (Ашот «Еркат») судью Сюникского марза Бориса Бахшияна «бархатные революционеры» хотят «закрыть» на очевидно незаконных основаниях в стиле Вышинского.
Отметим, что на рассмотрении Бориса Бахшияна находятся также уголовные дела в отношении главы общины Каджаран Манвела Парамазяна и вице-мэра Гориса Менуа Овсепяна.
И знаете на кого возложена черная работа по аресту судьи Бориса Бахшияна? На занимавшегося для Никола в 2018-ом на улице «дпм-дпм-ху»-измом барабанщика Давида Аргаманяна. Того самого, кто спустя год после смены власти зафиксировал стремительный рост карьеры и из барабанщика сразу же стал помощником министра территориального управления и инфраструктур, а два года спустя – судьей. Приспешником и скулящим судьей, согласно характеристике самого Никола.
P.S. Кстати, Давид Аргаманян не единственный меломан из числа исполнителей властных заказов. Помимо судьи-барабанщика, у Никола есть также ударник-генпрокурор.