Քարվաճառի շրջանում ձնաբքի պատճառով ադրբեջանցի զինծառայողներ են մոլորվել
Ադրբեջանի վերահսկողության տակ գտնվող Քարվաճառի շրջանում եղանակային պայմանների կտրուկ փոփոխության և ձնաբքի պատճառով ադրբեջանցի չորս զինծառայող մոլորվել է: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ն, այս մասին հաղորդագրություն է տարածել Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը:
Նշվում է, որ միջոցներ են ձեռնարկվել ավագ լեյտենանտ Բագիր Ֆուադ Ալլահվերդիին, կրտսեր սերժանտ Հուսեյնով Ջավադ Ռաուֆին, շարքայիններ Հուսեյնով Մաշալլահ Ռովշանին և Քարիմով Յասին Յավերին հայտնաբերելու ուղղությամբ:
Որոնողական աշխատանքների արդյունքում հունվարի 29-ի առավոտյան հայտնաբերվել են կրտսեր սերժանտն ու շարքայինները: Նրանց տեղափոխել են Քարվաճառի զինվորական հոսպիտալ։

В районе Карвачара из-за снежной бури заблудились азербайджанские военнослужащие
Из-за резкого изменения погодных условий и снежной бури в Карвачарском районе, находящемся под контролем Азербайджана, заблудились четверо азербайджанских военнослужащих. Как передает «Арменпресс», сообщение об этом распространило Министерство обороны Азербайджана
Отмечается, что были предприняты меры по обнаружению старшего лейтенанта Багира Фуада Аллахверди, младшего сержанта Гусейнова Джавада Рауфа, рядовых Гусейнова Машаллаха Ровшана и Каримова Ясина Явера.
В результате поисковых работ утром 29 января были обнаружены младший сержант и рядовые. Их доставили в военный госпиталь Карвачара.