Նիկոլի հոգին փառավորվո՞ւմ է, երբ ղազախ ցուցարարները ոստիկաններից վահաններ են խլում (տեսանյութ)
2008–ի նախագահական ընտրությունների ժամանակ Նիկոլ Փաշինյանը պաշտպանում էր Ղարաբաղը մշակութային ինքնավարության կարգավիճակով Ադրբեջանի կազմում թողնելու գաղափարը։ Նա կոկորդը պատռելով «Լևո՜ն, Լևո՜ն» էր գոռում, հանրահավաքային դիջեյություն անում 1–ին նախագահի համար ու ամբողջ ուժով ներազգային թշնամանք հրահրում՝ հակաղարաբաղցիական քարոզ տանելով։
Թույնի ու ատելության մթնոլորտը հասավ գագաթնակետին 2008–ի մարտի 1–ին։ Նիկոլը բախումներ հրահրեց՝ «Մենք մեր քաղաքը պետք է ազատագրենք ղարաբաղցի տականքներից» կոչերի ներքո։
Նիկոլի հրահրած բախումների արդյունքում 10 զոհ ունեցանք, այդ թվում՝ ոստիկաններ։ Մոտ 200 ոստիկան վիրավորվեց։ Ցուցարարները թալանով ու ջարդարարությամբ էին զբաղված։ Այն ժամանակ իշխանություններին հաջողվեց խափանել թուրքական ծրագիրը։
Նիկոլը 10 մարդու գլուխ կերավ ու թռավ դեպքի վայրից։ Հետո գործարքի արդյունքում հայտնվեց ազատության մեջ ու շարունակեց իր հակաղարաբաղյան, հակաղարաբաղցիական գործունեությունը։
Նիկոլենք 10 զոհի թեման կարողացան անընդհատ շահարկել, զոհերի վրա միավորներ հավաքել։
Վարչապետ դառնալուն պես Նիկոլը շարունակեց հակաղարաբաղյան, հակաղարաբաղցիական քարոզը։ Օգտագործվող գործիքի դերում «Մարտի 1»–ի գործն էր, ինչպես նաև մարտի 1–ին զոհվածների հարազատները, որոնց մի մասին նա կաշառեց պետբյուջեի հաշվին, որ «քշի» իր քաղաքական հակառակորդների դեմ։
Նիկոլը «Մարտի 1»–ի շրջանակներում քրգործեր հարուցեց ՀՀ 2–րդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի, ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Յուրի Խաչատուրովի, ԳՇ նախկին ղեկավար Սեյրան Օհանյանի, ՊՆ Միքայել Հարությունյանի դեմ, թե բա նրանք բանակն ու ոստիկանությունն օգտագործել են ցուցարարների դեմ։
Նիկոլի ղազախական «օլոմբան»
Ճակատագրի հեգնանքն այն է, որ հիմա Նիկոլը ՀՀ վարչապետի կարգավիճակով ՀԱՊԿ զորախմբի կազմում հայ զինվորին ուղարկել է Ղազախստան այնտեղի «Մարտի 1»–ը ճնշելու համար։
Փողոցով իշխանության եկածն այժմ դեմ է փողոցով իշխանության գալուն՝ «Անասնաֆերմայի» խոզերի պես։
2008–ի մարտի 1–ին Նիկոլն ասում էր, որ իր հոգին փառավորվել է, երբ իմացել է, որ ոստիկաններից մահակներ ու վահաններ են խլել հայ ցուցարարները։ 2008–ի մարտի 1–ին Նիկոլը քաղաքում բարիկադներ էր սարքել տալիս ու կոչ էր անում ոստիկանների դեմ կռիվ տալ։
Հիմա փաստորեն, Նիկոլի հոգին չի փառավորվում, երբ ղազախ ցուցարաներն են ոստիկաններից մահակներ ու վահաններ խլում։ Նիկոլն իր պատկերացրած հակահեղափոխականն է դարձել։
Ով ով, բայց Նիկոլը չէր կարող հանրային ընդվզման դեմ Ղազախստան զորք ուղարկել, քանզի դա նշանակում է թքել սեփական երեսին։ Դա նշանակում է, որ ինքն իր դատավճիռն է կարդում՝ փաստացի հայտարարելով․ «Ռոբերտ Քոչարյանը 2008–ին ճիշտ էր, իսկ ես սխալվեցի»։
Նիկոլի հիմիկվա պահվածքը քաղաքական պոռնկության ու կերպարանափոխության գագաթնակետն է։ Ընդդիմադիր հաճախորդ աշխատած տարիներին ՀԱՊԿ–ին հայհոյող, վարչապետ դառնալուն պես ՀԱՊԿ–ին վարկաբեկող Նիկոլն այսօր ՀԱՊԿ–ի շրջանակներում հայ զինվորին ուղարկում է Ղազախստանի նախագահ Տոկաևի քամակը փրկելու։ Այն Տոկաևի, որը շնորհավորում էր Ալիևին 44–օրյա պատերազմում հաղթելու և Շուշին հայերից խլելու համար։
Նիկոլը զորք է ուղարկել մի երկիր, որը բացահայտորեն պաշտպանել է ադրբեջանական ագրեսիան՝ ընդդեմ Արցախի։ Թեև զարմանալ պետք չէ, քանզի Նիկոլն ինքն է արդարացնում ու հիմնավորում Ալիևի գործողությունները՝ պաշտպանելով Ադրբեջանի ախորժակն Արցախի հարցում (և ոչ միայն Արցախի հարցով)։

Ликует ли душа Никола, когда казахские демонстранты отбирают у полицейских щиты и дубинки? (видео)
В ходе президентских выборов 2008-го Никол Пашинян отстаивал идею оставления Карабаха в составе Азербайджана в статусе культурной автономии. Он надрывал глотку, скандируя «Левон, Левон!», занимался митинговым диджейством для 1-го президента и что есть мочи провоцировал внутринациональную вражду, ведя пропаганду против армян Карабаха.
Атмосфера яда и ненависти достилгла своего апогея 1-го марта 2008-го. Никол спровоцировал столкновения под лозунгом «Мы должны освободить наш город от карабахских мразей».
В результате спровоцированных Николом столкновений мы получили 10 погибших, в том числе среди полицейских. Около 200 полицейских пострадали. Демонстранты были заняты разграблением и погромами. Тогда властям удалось сорвать турецкий план.
Никол угробил 10 человек и сбежал с места событий. Затем, в результате сделки, он оказался на свободе и продолжил свою деятельность, направленную против Карабаха и карабахцев.
Николовцы сумели сделать тему 10 жертв предметом постоянных спекуляций и набирали на погибших дешевые очки.
Никол продолжил свою политику против Карабаха и карабахцев также после становления премьером. В качестве используемых инструментов выступали дело «1 марта», а также родные погибших в ходе тех событий, часть которых он подкупил за счет госбюджета – для последующего натравливания на своих политических оппонентов.
В рамках дела «1 марта» Никол возбудил уголовные дела против 2-го президента РА Роберта Кочаряна, генсека ОДКБ Юрия Хачатурова, бывшего главы Генштаба ВС Сейрана Оганяна, экс-министра обороны Микаэла Арутюняна – по обвинению в использовании армии и полиции против демонстрантов.
Казахская «оломба» Никола
Ирония судьбы в том, что сейчас Никол, в статусе премьера РА, отправляет армянского солдата в составе контингента ОДКБ в Казахстан для подавления тамошнего «1 марта».
Пришедший к власти через улицу сейчас сам против прихода к власти через уличные протесты – подобно свиньям из «Скотного двора».
1 марта 2008-го Никол говорил, что его душа ликовала, когда он узнал, что армянские протестующие отобрали у полицейских дубинки и щиты. 1 марта 2008-го Никол призывал строить в городе баррикады и биться с полицейскими.
Сейчас, фактически, душа Никола больше не ликует, когда казахские демонстранты отбирают у полицейских щиты и дубинки. Никол стал описанным им же контрреволюционером.
Кто-кто, но Никол не мог отправлять войска на подавление общественного протеста в Казахстане, так как это означает плевок в собственное лицо. Это означает, что он выносит себе приговор, фактически заявляя, что «Роберт Кочарян в 2008-ом был прав, а я – ошибся».
Сегодняшнее поведение Никола – апогей политической проституции и перевоплощения. Охаивавший ОДКБ в годы своей работы оппозиционным клиентом власти и дискредитировавший то же самое ОДКБ по становлении премьером Никол сегодня отправляет в рамках ОДКБ армянского солдата на спасение задницы президента Казахстана Токаева. Того самого Токаева, который поздравлял Алиева в связи с победой в 44-дневной войне и отъемом Шуши у армян.
Никол отправил войска в страну, которая открыто подержала азербайджанскую агрессию против Арцаха. Хотя, удивляться тут нечему, так как Никол сам оправдывает и обосновывает действия Алиева, отстаивая аппетит Азербайджана в вопросе Арцаха (и не только в этом вопросе).