Վրաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսի 2 097 նոր դեպք
Դեկտեմբերի 30-ին Վրաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսի 2 097 նոր դեպք: Այս մասին տեղեկատվությունը քիչ առաջ թարմացվել է կառավարության կողմից ստեղծված stopcov.ge հատուկ կայքում:
Վերջին մեկ օրում երկրում ապաքինվել 2 331 մարդ, մահացել է 51 պացիենտ:
Համավարակի տարածումից առ այսօր, Վրաստանում ընդհանուր առմամբ գրանցված է կորոնավիրուսով վարակման 932 641, այստեղից ապաքինվել է 893 064 մարդ: Մահացածների ընդհանուր թիվը կազմում է 13 758:
Վերջին 24 ժամվա ընթացքում Վրաստանում կատարվել է 39 036 փորձարկում, այդ թվում 23 112-ը՝ հակամարմինների արագ թեստով, իսկ 15 924-ը՝ «PCR» թեստով:
Դրականության օրական ցուցանիշը՝ 5.37% է, վերջին 14 օրվանը՝ 5.57%, վերջին 7 օրվանը՝ 5.15%:
Երկրում կորոնավիրուսի դեմ պատվաստվել է 2 505 996 մարդ, վերջին մեկ օրում պատվաստվել է 8 615 պացիենտ:
Կարանտինի ռեժիմում գտնվում է 42 մարդ, հիվանդանոցներում հսկողության տակ է 4 712 պացիենտ, կլինիկական հյուրանոցներում գտնվում է 873 անձ:

В Грузии выявлено 2097 новых случаев коронавируса. Об этом сообщается на специальном сайте правительства «stopcov.ge».
За последние 24 часа в стране выздоровел 2331 человек, умер 51 пациент.
Всего в Грузии выявлен 932 641 случай заражения коронавирусом, из которых 893 064 человека вылечились и 13 758 умерли.
В режиме карантина находятся 42 человека, в стационаре под наблюдением – 4712 человек, в ковид-гостинице – 873 человека.
В Грузии выявлено 2097 новых случаев коронавируса