Դիմակավորված կողոպուտ՝ «Գրանդ Քենդիում»․ հաշվապահությունից հափշտակել են մոտ 15 միլիոն դրամ
Երեկ, դեկտեմբերի 22-ին, կողոպուտ է տեղի ունեցել Երևանում։ Ժամը 22։40-ի սահմաններում ոստիկանության Շենգավիթի բաժին ահազանգ է ստացվել, որ Հրանտ Վարդանյան փողոցում «Գրանդ Քենդի» գործարանից խոշոր չափի գումար են հափշտակել։
Ինչպես հայտնում է shamshyan.com-ը, ոստիկաններն ու քննիչները պարզել են, որ նույն օրը, ժամը 22։00-22։30-ն ընկած ժամանակահատվածում անհայտ անձինք դեմքները բժշկական դիմակով փակած մտել են գործարանի գանձապահի աշխատասենյակ և այնտեղից հափշտակել խոշոր չափի գումար, ապա դիմել փախուստի։
Փաստի առթիվ Շենգավիթի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ։
Ոստիկանությունն ու քննչական բաժինը ձեռարկում են անհրաժեշտ օպերատիվ-հետախուզական և քննչական համատեղ գործողություններ հանցագործություն կատարած անձանց ինքննությոնը պարզելու, նրանց և գողոնը հայտնաբերելու ուղղությամբ։
Հաշվապահությունից հափշտակվել է մոտ 15 միլիոն դրամ։

Кража на кондитерской фабрике в Ереване: похищена крупная сумма
Кража совершена на кондитерской фабрике «Grand Candy» в Ереване, сообщает в четверг сайт криминальной хроники «shamshyan.com».
Отмечается, что инцидент произошел вечером 22 декабря. Сигнал поступил в полицию в 22:40. На место происшествия прибыли полицейские и следователи.
Сотрудники правоохранительных органов выяснили, что в промежутке между 22:00 и 22:30 неизвестные в медицинских масках на лицах проникли в кабинет бухгалтера фабрики, похитили крупную сумму и скрылись с места преступления.
По данным сайта, из бухгалтерии украли около 15 миллионов драмов (свыше 30 тысяч долларов).
Возбуждено уголовное дело. Правоохранители ведут оперативно-розыскную и следственную работу по выяснению всех обстоятельств преступления и обнаружению злоумышленников.