Սատանայական պարահանդես․ աներձագի ու Աշոտ Փաշինյանի հերթական դիսկոն (տեսանյութ)
Նիկոլենք Հայաստանի ու Արցախի գլխին աղետ ու մահ բերեցին։ Նրանք Եռաբլուրը լցրեցին երիտասարդ տղերքով, բայց քեֆներին քեֆ չի հասնի։
ԱԺ խոսնակ նշանակված Ալեն Սիմոնյանը հանդիպում է անհետ կորածների, գերիների հարազատներին, կոկորդիլոսի արցունքներ թափում, թե բա գիշերները չենք քնում, մենակ գերիների մասին ենք մտածում, բայց դրա հաջորդ օրը Նիկոլի աներձագի ու չկայացած դիջեյ Էդոյի հետ թռնում է Միկոնոս՝ ծովափնյա դիսկոտեկում տժժալու։
Սրանք չեն հասկացել, թե ինչ ողբերգության պատճառ են դարձել։ Այլապես այդպես չէին տժժա։ Կամ էլ հասկացել են, բայց հեչ վեջներին չի, քանզի այլ գծի մեջ են։
Նոր Հայաստան, նոր տժժիկներ
Նիկոլի աներձագ Հրաչի հերթական դիսկոտեկային տժժիկն արձանագրվել է օրերս։ Աներձագը, Նիկոլ Փաշինյանի որդի Աշոտը, ՔՊ–ական պատգամավոր Սիսակ Գաբրիելյանը, մահաբեր նախկին նախարար Արսեն Թորոսյանը օրերս տժժացել են դիսկոտեկում (մեր ձեռքի տակ հայտնված տեսանյութում երևում է Սիսակ Գաբրիելյանը, բայց ականատեսները պնդում են, որ այնտեղ են եղել նաև աներձագ Հրաչը, Արսեն Թորոսյանը, Աշոտիկը, «Զիգզագի» Էդոն)։ Էս չտեսներն ինքնամոռաց տրջիկ են տվել՝ ըստ ականատեսների լինելով հարբած ու թմրանյութի ազդեցության տակ։
Հարցն այն չէ, որ Հայաստանում դիսկոտեկներ չպետք է լինեն ու մարդիկ չպետք է գնան դիսկոտեկ։ Կյանքն, անշուշտ, շարունակվում է։ Բայց երբ ամեն օր տրվելիք զոհերի, տուն չբերած գերիների ֆոնին դիսկոտեկում տժժում են Նիկոլի ընտանիքի անդամները և նրա կուսակիցները, դա արդեն խոսում է սրանց հոգեվիճակի մասին։ Իրենց չի հետաքրքրում իրենց բերած աղետը։ Իրենք իրենց մոր փորն են ընկել՝ ձեռքները մտցրել են բյուջեի մեջ, փող են կուտակում ու տժժում դիսկոտեկներում։
Սրանք եթե ամոթ ու խիղճ ունենային, ապա պետք է գլուխները ծակը մտցնեին, այլ ոչ թե դիսկոտեկներում թրև գային։ Հազարավոր երիտասարդների գլուխ կերան, բայց հեչ պետքները չի՝ գնացել ջահելություն են վայելում։ Ով ով, բայց իրանք դրա բարոյական ու քաղաքական իրավունքը չունեն։ Իրենք հազարավոր ջահելների զրկեցին դիսկոտեկ գնալու, կյանքը վայելելու հնարավորությունից, և պետք է հավերժ նզովյալ լինեն։ Իրենք տոպրակների մեջ ամիսներով պահում են զոհվածներին՝ գետնին գցած, ու այդքանից հետո հանգւստ սրտով տժժում դիսկոտեկներում։
Ի դեպ, նախկին իշխանությունների հանդեպ հանրային դժգոհություն էին առաջացնում իշխանական ճոխ քեֆերը, որոնք յուրօրինակ ռիտուալի էին վերածվել։ Նիկոլը դա քննադատելով ու մերժելով էր նաև աչոկներ հավաքում։ Հիմա իրենց մոտ է ռիտուալի վերածվում ինքնամոռաց տժժալը, ընդ որում՝ Արցախի կորցրած պետականության ու հազարավոր զոհերի ֆոնին։
«Թավշյա» հեղափոխությունն անբարոյական եղանակով իր համար ճանապարհ բացեց դեպի իշխանություն, և հիմա այդ անբարոյականությունը նոր նշաձողեր է սահմանում։

Сатанинские пляски: очередное диско шурина и Ашота Пашиняна (видео)
Николовцы принесли Армении и Арцаху катастрофу и смерти. Они заполнили «Ераблур» молодыми парнями, но продолжают чередовать один кутёж за другим.
Назначенный спикером НС Ален Симонян встречается с родными без вести пропавших и пленных, проливает крокодиловы слезы, мол, они не спят ночами – только и думают о пленных, но на следующий день, вместе с шурином Никола и несостоявшимся диджеем Эдо, летят на Миконос – тусить на прибрежной дискотеке.
Они так и не поняли, причиной какой трагедии стали. Иначе не позволили бы себе подобное. Или поняли, но им все равно, так как они придерживаются другой линии.
Новая Армения, новые «тусилова»
Очередное дискотечное «тусилово» шурина Грача было зафиксировано на днях. Шурин, сын Никола Пашиняна Ашот, депутат от ГД Сисак Габриелян и смертоносный экс-министр здравоохранения Арсен Торосян оттягивались на дискотеке (на видео запечатлен Сисак Габриелян, но очевидцы утверждают, что там находились также шурин Грач, Арсен Торосян, Ашотик, Эдо «Зигзага»). Эти выскочки самозабвенно отплясывали, находясь, согласно очевидцам, под воздействием алкоголи и наркотиков.
Вопрос не в том, что дискотек в Армении быть не должно и что люди не должны их посещать. Жизнь, несомненно, продолжается. Однако, когда на фоне ежедневных потерь, невозвращенных пленных на дискотеке тусят члены семьи Никола и его однопартийцы, это уже говорит об их душевном состоянии. Их не волнует принесенная ими катастрофа. Они находятся в своей тарелке, запустили руку в госбюджет, накапливают деньги и оттягиваются на дискотеках.
Будь у них хоть капля стыда и совести, они забились бы в щели и не вылезали оттуда. Угробили тысячи молодых парней, но им всё нипочем – они наслаждаются жизнью. Кто-кто, но они на это не имеют морального и политического права. Они лишили тысячи таких же молодых, как они, возможности посещать дискотеки, наслаждаться жизнью, и должны быть навечно прокляты. Они месяцами держали в пакетах тела погибших, оставив их на полу, и после этого спокойно тусят на дискотеке.
Кстати, в отношении прежних властей поднималось общественное недовольство, как только появлялись кадры их роскошных застолий, ставших своеобразным ритуалом. Никол набирал дешевые очки, критикуя и отвергая в том числе это. Сейчас они сами превращают в ритуал самозабвенные тусилова, причем на фоне потерянной государственности Арцаха и тысяч погибших.
«Бархатная» революций аморальным путем расчистила для них дорогу к власти, и сейчас эта аморальность ставит новые планки.