Նիկոլի գլխավոր դատաՂազ դհոլը (տեսանյութ)
Եթե Նիկոլ Փաշինյանի կինը՝ Աննա Հակոբյանը, հրավիրում էր Ալիևի կնոջը՝ Մեհրիբանին, Ղարաբաղում մուղամ լսելու (և հասնում իր նպատակին․ Ալիևն ու իր կնիկը նիկոլենց հանձնած Շուշիում մուղամ էին լսում), ապա պետք չէ զարմանալ, որ Նիկոլի գլխավոր դատախՂազ Արթուր Դավթյանը մուղամային կլկլոցների տակ ինքնամոռաց տժժում է։ ԴատաՂազն անտաղանդ դհոլ էր խփում։
Եթե Նիկոլ Փաշինյանի կինը՝ Աննա Հակոբյանը, հայտարարում էր, որ մեր զինվորները զոհվել են հանուն ոչնչի (ի վերջո, նիկոլենք հասան իրենց նպատակին՝ հազարավորներին ուղարկելով զոհվելու՝ հողերը հանձնելու դիմաց), ապա բնական է, որ Նիկոլի նշանակած գլխավոր դատաՂազ Արթուր Դավթյանը պետք է էժանագին երգի տակ տժժա այն օրերին, երբ մենք զոհեր ու վիրավորներ ենք ունենում։
Բազմակի օգտագործման դհոլը
Արթուր Դավթյանն իր տեսակով դհոլ է։ Ով ինչպես դխկացնում է, այնպիսի արձագանք էլ Արթուրից ստանում է։ Դհոլի պես։
2018–ից առաջ նա Սերժ Սարգսյանի դհոլն էր ու Նիկոլին կալանավորելու միջնորդություն էր ներկայացնում։ Հենց իշխանափոխություն եղավ, Դավթյան Արթուրը ճամբարափոխ եղավ ու սկսեց արդեն նոր տիրոջ հրահանգով իր նախկին տերերին ու Նիկոլի քաղաքական հակառակորդներին կալանավորել։
Բարոյակա՞ն մարդ է արդյոք դատաՂազ Դավթյան Արթուրը։ Ո՛չ, նա բարոյական մարդ չէ։ Եթե բարոյական լիներ ու մի քիչ հարգեր Սահմանադրությունն ու օրենքները, ապա Ռոբերտ Քոչարյանի դեմ հիստերիկի նախաձեռնած քաղաքական հետապնդման գործիք չէր դառնա։
Եթե բարոյական լիներ ու իրավունք հարգեր դհոլ Արթուրը, ապա ՍԴ վերջին որոշումից հետո պետք է անհապաղ ներողություն խնդրեր կալանքի տակ ապօրինաբար հայտնված ԱԺ երեք պատգամավորներից ու հրաժարական տար։ Բայց դե դհոլից ի՞նչ ենք պահանջում։ Արթուրը մեր օրերի տխրահռչակ Վիշինսկին է, որը գործում է Ալիևի սրտի ուզածով ու Նիկոլի հրահանգով։
Միայն Ալիևը կուզենար կալանավայրում տեսնել Շուշին ազատագրողներին, Արցախի հերոսներին, ՀԱՊԿ–ի հայ գլխավոր քարտուղարին։
Նիկոլը թուրքի ուզածն արեց Դավթյան Արթուրի ձեռքերով։ Ու դա չի ներվելու նրան։ Դա չի մոռացվելու։ Արթուրը դեռ շատ մուղամներ կլսի ու կդմբդմբացնի, բայց կալանավայրում։
Հ․Գ․ Պատկերացնո՞ւմ եք, թե ինչ տեսակի մարդու է Նիկոլը գլխավոր դատաՂազի դերում պահել։ Մեր երկիրը ողբերգական վիճակում է հայտնվել, մենք գրեթե ամեն օր զոհ կամ վիրավոր ենք շարունակում տալ, իսկ Դավթյան Արթուրը հրճվանքով դհոլ է խփում։ Էդ կամակատարը, փաստորեն, բացի ամենից, նաև ռաբիս է։ Դե գեղցի Նիկոլի սրտի դատաՂազն ուրիշ ի՞նչ պետք է լիներ։

Генпрокурор-«барабан» Никола (видео)
Если супруга Никола Пашиняна Анна Акопян приглашала жену Алиева – Мехрибан – в Карабах слушать мугам (и добилась своей цели: Алиев и его жена слушали мугам в сданном николовцами Шуши), то не нужно удивляться тому, что генпрокурор Никола Артур Давтян самозабвенно оттягивается под мугамные переливы. Как и бесталанно отбивает барабан.
Если жена Никола Пашиняна Анна Акопян заявляла, что наши солдаты погибли во имя ничего (в итоге николовцы добились своего, отправив тысячи людей на смерть, чтобы сдать земли), то естественно, что назначенный Николом генпрокурором Артур Давтян долен балдеть под дешевую песню – в день, когда мы имеем погибших и раненых.
«Барабан» многоразового использования
По своему человеческому типу Артур Давтян – «барабан». Кто как набивает, такой резонанс от Артура и получает. Подобно барабану.
До 2018-го он был «барабаном» Сержа Саргсяна и представлял в НС ходатайство об аресте Никола. Как только произошла смена власти, Давтян Артур сменил свой лагерь и начал арестовывать по указанию нового хозяина своих старых хозяев и политических противников Никола.
Нравственный ли человек прокурор Давтян Артур? Нет, он не нравственный человек. Если бы он был нравственным человеком и хоть немного уважал Конституцию и законы, то не стал бы инструментом инициированного главным истериком политического преследования в отношении Роберта Кочаряна.
Будь «барабан» Артур нравственным и уважай он право, то после недавнего решения КС он тотчас же должен был извиниться перед незаконно удерживавшимися 3 месяца под арестом депутатами НС и подать в отставку. Хотя, было бы с кого спрашивать. Артур – это печально известный Вышинский наших дней, который действует в унисон чаяниям Алиева и по указанию Пашиняна.
Лишь Алиев хотел бы видеть арестованными освободителей Шуши, героев Арцаха, армянского генсекретаря ОДКБ.
Никол реализовал чаяния турок руками Давтян Артура. И это ему прощено не будет. Это не будет забыто. Артуру еще немало мугамов предстоит услышать, как и набить аккордов на барабане, но уже в местах не столь отдаленных.
P.S. Представляете, какого типа человека Никол оставил на посту генпрокурора? Наша страна пребывает в трагическом состоянии, мы практически ежедневно имеем погибших и раненых, а Давтян Артур с упоением отбивает на барабане. Фактически, этот приспешник, помимо прочего, является также поклонником рабиса. Хотя, каким еще должен был быть прокурор сердца деревенщины Никола?