Ալիևը Հայաստանից պահանջել է նշել այսպես կոչված «Զանգեզուրի միջանցքի» «բացման օրը»
Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը Հայաստանից պահանջել է նշել այսպես կոչված «Զանգեզուրի միջանցքի» «բացման օրը», տեղեկացնում են տեղական լրատվամիջոցները։
«Հայաստանն ու ողջ աշխարհը տեսան, որ ոչ ոք չկարողացավ կանգնեցնել մեզ։ Պատերազմի ժամանակ կային այնպիսիները, ովքեր ցանկանում էին կանգնեցնել մեզ, ընդ որում՝ դրանք բավական ուժեղ շրջանակներ էին, բայց մեզ կանգնեցնել չկարողացան։ Ես ասում էի, որպեսզի մեզ ասեն, թե երբ են ազատելու մեր հողերը, և այդ ժամանակ մենք պատրաստ ենք կանգ առնել։ Այսօր ես ասում եմ նույն խոսքերը։ Հնչեցրեք օրը, երբ է բացվելու Զանգեզուրի միջանցքը, և այդ դեպքում ոչ մի խնդիր չի լինի»,-ասել է Ալիևը։

Алиев потребовал от Армении назвать «дату открытия» так называемого «Зангезурского коридора»
Президент Азербайджана Ильхам Алиев потребовал от Армении назвать «дату открытия» так называемого «Зангезурского коридора», сообщают местные СМИ.
«Армения и весь мир увидел, что никто не смог нас остановить. Во время войны были те, кто хотел нас остановить, причем это были достаточно сильные круги, но нас остановить не смогли. Я говорил, чтобы нам сказали дату, когда освободят наши земли и тогда мы готовы остановиться. Сегодня я говорю те же слова. Озвучьте дату, когда будет открыт Зангезурский коридор, и в этом случае никаких проблем не будет», – сказал Алиев.