Անհապաղ ազատ արձակել Աշոտ Մինասյանին և Սյունիքի համայնքապետերին. «Պահեստազորի սպաների» շարժում
«Պահեստազորի սպաների» շարժումը դատապարտում է գործող իշխանությունների անօրինական և հակազգային գործունեությունը «Սիսական» ջոկատի հրամանտար, գնդապետ Աշոտ Մինասյանի (Աշոտ Երկաթ) ձերբակալության կապակցությամբ, ասված է շարժման հայտարարության մեջ։
«Սյունիքը մեր դարավոր թշնամուն հանձնելու ազգադավ մտադրություններից չհրաժարվելով ամիսներ շարունակ անազատության մեջ է պահում Սյունիքի համայնքապետերին։ Իսկ հիմա իր վերջնական նպատակին հասնելու համար կալանավորում է թշնամու դեմ պայքարելու ունակ հերթական հայրենավեր մարդուն և քաղաքացուն, հրամանատար՝ Աշոտ Մինասյանին։
«Պահեստազորի սպաների» շարժումը պահանջում է անհապաղ ազատ արձակել, ինչպես Աշոտ Մինասյանին, այնպես էլ Սյունիքի համայնքապետերին և դադարեցնել քաղաքական հետապնդումները ընդդիմադիր գործիչների նկատմամբ»,-ասված է հայտարարության մեջ։

Движение «Офицеры запаса» требует немедленно освободить Ашота Минасяна и руководителей общин Сюника
Движение «Офицеры запаса» в очередной раз осуждает незаконную и антинациональную деятельность действующих властей Республики Армения в связи с арестом командира отряда «Сисакан», полковника Ашота Минасяна (Ашот Еркат).
«Власти, не отказываясь от предательских намерений сдать Сюник нашему вековому врагу, на протяжении месяцев содержат под арестом руководителей общин Сюника. А сейчас, чтобы достичь окончательной цели, арестовали очередного готового сражаться против врага патриотичного человека и гражданина – командира Ашота Минасяна.
Движение «Офицеры запаса» требует немедленно освободить как Ашота Минасяна, так и руководителей общин Сюника и прекратить политические преследования против оппозиционных деятелей», – говорится в заявлении.