ԱՄՆ-ն իր քաղաքացիներին արգելում է այցելել Քարահունջ-Դավիթ Բեկ, Կապան-Ճակատեն հատվածներ
Տեղեկություններ կան այն մասին, որ ուժեղացվել են ադրբեջանական էմիգրացիոն ու մաքսային անցակետերը М2 ու М17 մայրուղիների վրա, հայտնում են Հայաստանում ԱՄՆ-ի դեսպանատնից։
Երևանում ԱՄՆ-ի դեսպանատունը տեղեկացնում է ԱՄՆ-ի քաղաքացիներին, որ ԱՄՆ-ի դեսպանատան աշխատակիցներին ու նրանց ընտանիքներին արգելվում է ոչ էական այցեր կատարել M2 մայրուղով՝ Քարահունջ ու Դավիթ Բեկ գյուղերի միջև, ու M17 մայրուղով՝ Կապանից Ճակատեն հատված։
Նշվում է նաև, որ ԱՄՆ-ի քաղաքացիները պետք է շարունակեն զգուշավորություն ցուցաբերել Հայաստանի ու Ադրբեջանի միջեւ բոլոր միջազգային սահմանների մոտակայքում ու խուսափեն ղարաբաղյան հակամարտության գոտու ու շփման գծի մոտակա շրջաններ այցելելուց։

Посольство США в Армении призвало своих граждан избегать поездок в Сюник
Посольство США в Армении обратилось к своим гражданам с призывом избегать поездок по направлениям Караундж-Давид-Бек и Капан-Чакатен из-за усилении контроля на азербайджанских КПП. Соответствующее предупреждение было опубликовано на сайте посольства 18 ноября.
«Поступают сообщения об усилении контроля на азербайджанских таможенных постах на автомагистралях M2 и M17», – говорится в памятке.
Отмечается, что сотрудникам посольства и их семьям запрещено передвигаться по трассе М17 сел Караундж и Давид-Бек и дороге Капан-Чакатен без крайней необходимости.
Гражданам США рекомендовано соблюдать бдительность вдоль всей протяженности армяно-азербайджанской границы и избегать посещений участков близ линии соприкосновения в зоне нагорно-карабахского конфликта.