Տարբեր կայքերում կոչ է արվում ուղերձներ տարածել, թե Մեղրին, Կապանը, Քաջարանը, Ջերմուկը, Տաթևը, Գորիսը, Տեղը, Սիսիանը, Անգեղակոթը օկուպացվելու են ադրբեջանական ԶՈՒ-ի կողմից. ԱԱԾ-ն հորդորում է լինել զգոն
ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունը տեղեկացնում է, որ ս.թ. նոյեմբերի 16-ին ՀՀ բնակչության շրջանում խուճապ առաջացնելու նպատակով՝ տարբեր սոցիալական հարթակներում և կայքերում ադրբեջանցիների կողմից ապատեղեկատվություն պարունակող հաղորդագրություններ են տարածվում, որոնցում մասնավորապես կոչ է արվում հայերի դեմ սկսել հեռախոսային ահաբեկչական գործողություններ Друзья, просим Вас начать компанию телефонного террора против армян: Այդ հաղորդագրություններում խորհուրդ է տրվում հավաքել +374 երկրի կոդը, այնուհետև բջջային կապի օպերատորների բոլոր 91, 99, 43, 77, 93, 94, 98 հեռախոսային կոդերը, ինչից հետո հավաքել 7-նիշանոց որևէ համար և ռուսերենով ձայնային կամ տեքստային հաղորդագրություններ ուղարկել Ադրբեջանի հետ սահմանամերձ քաղաքները և բնակավայրերը անմիջապես լքելու կոչերով:
Միաժամանակ, կոչ է արվում ուղերձներ տարածել՝ համաձայն որոնց, Մեղրի, Կապան, Քաջարան, Ջերմուկ, Տաթև, Գորիս, Տեղ, Սիսիան, Անգեղակոթ քաղաքներն ու բնակավայրերը շուտով օկուպացվելու են ադրբեջանական զինված ուժերի կողմից, և որ այդ հողերն արդեն հանձնված են Ադրբեջանին, ինչպես նաև տարածել, որ Յաշմա-ն և ադրբեջանական հատուկ ծառայությունների դիվերսիոն խմբերը արդեն այդ բնակավայրերում են:
ՀՀ ԱԱԾ-ն հորդորում է լինել զգոն, անուշադրության մատնել հնարավոր կասկածելի զանգերը և հաղորդագրությունները:
«Հարգելի՛ քաղաքացիներ, կոչ ենք անում չտարածել կասկածելի, չճշտված տեղեկություններ, զինված ուժերի կամ զինտեխնիկայի տեղաշարժի վերաբերյալ տեսանյութեր և լուսանկարներ ու բացառապես ապավինել պաշտոնական տեղեկատվական աղբյուրներին»,-ասված է ԱԱԾ հաղորդագրության մեջ:

Призываем к бдительности, игнорировать возможные подозрительные звонки и сообщения – СНБ Армении
Службы национальной безопасности РА сообщает, что с целью вызвать панику среди населения Республики Армения 16 ноября 2012 года азербайджанцы на различных социальных платформах и веб-сайтах распространяют дезинформационные сообщения, в частности, с призывом начать «террористические» телефонные операции против армян. В этих сообщениях рекомендуется набирать код страны +374, затем все 91, 99, 43, 77, 93, 94, 98 телефонные коды операторов мобильной связи, затем набирать семизначный номер для отправки голосовых или текстовых сообщений на русском языке с призывом покинуть приграничные с Азербайджаном города и села.
В то же время раздаются призывы распространить информацию о том, что города и поселения Мегри, Капан, Каджаран, Джермук, Тат, Горис, Тег, Сисиан, Ангегакот скоро будут оккупированы вооруженными силами Азербайджана, что эти земли уже были переданы Азербайджану, так как «Яшма» и диверсионные группы азербайджанских спецслужб уже находятся в этих населенных пунктах.
«Уважаемые граждане, мы призываем вас не распространять подозрительную, непроверенную информацию, видео или фотографии о передвижении вооруженных сил или военной техники, а также полагаться исключительно на официальные источники информации», – говорится в заявлении.
СНБ РА призывает проявлять бдительность, игнорировать возможные подозрительные звонки и сообщения.