Սիսիանի նախկին քաղաքապետ, ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արթուր Սարգսյանին նորից կկալանավորեն։
Սիսիանի նախկին քաղաքապետ, ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արթուր Սարգսյանը գրավի դիմաց ազատ էր արձակվել, սակայն դատախազությունը վերաքննիչ բողոք է ներկայացրել, ինչը վերաքննիչ դատարանի դատավոր Արմեն Դանիելյանը բավարարել է և Արթուր Սարգսյանին կրկին կալանավորելու որոշում կայացրել։
«Փաստինֆո»-ի հաղորդմամբ՝ այժմ Արթուր Սարգսյանն անձամբ գնում է Վարդաշեն ՔԿՀ, որպեսզի իրեն կալանավորեն։
Արթուր Սարգսյանը նորից կկալանավորվի

Депутат парламента от блока «Армения» Артур Саркисян снова будет арестован
Бывший мэр города Сисиана, ныне депутат парламента от фракции «Армения» Артур Саркисян снова будет арестован.
Артур Саркиян был отпущен на свободу под залог, однако прокуратура подала жалобу, которую судья Апелляционного суда Армен Даниелян удовлетворил. Артур Саркисян вновь будет взят под стражу.
Как стало известно «ФактИнфо», Артур Саркисян сам отправился в УИУ «Вардашен», чтобы его арестовали.