Apple-ը կներկայացնի AirPods Pro 2-ը 2022 թվականին
Apple-ը կարող է թողարկել AirPods Pro 2 անլար ականջակալները 2022 թվականի երրորդ եռամսյակում, հաղորդում է FrontTron ինսայդերը:
Twitter-ում FrontTron օգտատերը նշել է, որ AirPods 3-ի թողարկման մասին իր տվյալները սխալ են: Ընդ որում՝ նա ներկայացրել է, որ AirPods Pro-ի թարմացված տարբերակը կթողարկվի 2022 թվականի երրորդ եռամսյակում՝ չնայած մինչ այդ հայտնի էր երկրորդ եռամսյակի մասին: Ինսայդերը նշել է, որ այդ մասին նրան պատմել է աղբյուրը, որը կապ ունի ապագա ականջակալների բաղադրիչների մատակարարման շղթայի հետ:
Վերջերս համացանցում տարածվել են նկարներ, որոնցում, իբրև, ներկայացված են Apple-ի ապագա ականջակալները: Դրանից հետևում է, որ AirPods Pro 2-ի դիզայնն էապես չի փոխվի՝ չնայած նախկինում հաղորդվում էր ականջակալների դետալները փոքրացնելու վերաբերյալ ընկերության ծրագրերի մասին:
AirPods Pro ֆլագմանյան ականջակալների առաջին մոդելը թողարկվել է 2019 թվականին: Ականջակալների գլխավոր տարբերությունն ակտիվ ձայնամեկուսացումն է:

«Apple» представит AirPods Pro 2 в 2022 году
«Apple» может выпустить беспроводные наушники AirPods Pro 2 в третьем квартале 2022 года, сообщает инсайдер «FrontTron».
Пользователь «Twitter» «FrontTron» продублировал свой старый график выхода наушников AirPods, на которых отметил, что его данные о релизе AirPods 3 были верны. При этом он внес в график изменения – выход обновленной версии AirPods Pro перенесен на третий квартал 2022 года, хотя до этого указывался второй. Инсайдер указал, что об этом ему рассказал его источник, связанный с цепочкой поставок компонентов будущих наушников.
Недавно в интернет просочились изображения, на которых якобы были показаны будущие наушники «Apple». Из них следует, что AirPods Pro 2 не получат существенных изменений в дизайне несмотря на то, что в прошлом сообщалось о планах компании уменьшить «ножку» в наушниках.
Первая модель флагманских наушников AirPods Pro вышла в 2019 году. В отличие от предыдущих версий, это так называемые «затычки» со съемными амбушюрами. При этом сами наушники чуть короче, а их чехол меньше, чем в классических версиях. Главная отличительная особенность наушников – наличие активного шумоподавления.