Ադրբեջանը 2022 թ․ ծրագրում է ավելի քան 2.5 մլրդ դոլար ծախսել պաշտպանության վրա
Ադրբեջանի 2022 թվականի պետական բյուջեի նախագծում պաշտպանությանն ու անվտանգությանը հատկացումները 4 միլիարդ 490 միլիոն մանաթ (2 միլիարդ 600 միլիոն դոլար) կկազմեն, որը կկազմի բյուջեի ընդհանուր ծախսերի 15 տոկոսը։ Այս մասին հայտնում է turan.az-ը։
2022 թվականին սպառազինությունների զինանոցի թարմացման վրա կծախսվի 500 միլիոն մանաթ (294 միլիոն դոլար), իսկ հատուկ պաշտպանության ծախսերը կկազմեն 2 միլիարդ 100 միլիոն մանաթ (1 միլիարդ 235 միլիոն դոլար):

Азербайджан в 2022 г планирует направить на оборону более $2.5 млрд
В проекте госбюджета Азербайджана на 2022 год ассигнования на оборону и безопасность составят 4 млрд 490 млн манат (2 млрд600 млн долларов), что составит 15% от общей суммы расходов бюджета. Об этом сообщают азербайджанские СМИ.
На обновление арсенала вооружений в 2022 году будет потрачено 500 млн манат (294 млн долларов), а сумма расходов специального оборонного назначения составит 2 млрд 100 млн манат (1 млрд 235 млн долларов).
В проекте госбюджета Азербайджана на 2022 год ассигнования на оборону и безопасность составят 4 млрд 490 млн манат (2 млрд 600 млн долларов), что составит 15% от общей суммы расходов бюджета. Об этом сообщают азербайджанские СМИ.