Վրաստանում կորոնավիրուսի 6 021 նոր դեպք է գրանցվել
Նոյեմբերի 9-ին Վրաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսի 6 021 նոր դեպք: Այս մասին տեղեկատվությունը քիչ առաջ թարմացվել է կառավարության կողմից ստեղծված stopcov.ge հատուկ կայքում:
Վերջին մեկ օրում երկրում ապաքինվել 3 792 մարդ, մահացել է 75 պացիենտ:
Համավարակի տարածումից առ այսօր, Վրաստանում ընդհանուր առմամբ գրանցված է կորոնավիրուսով վարակման 761 067, այստեղից ապաքինվել է 696 921 մարդ: Մահացածների ընդհանուր թիվը կազմում է 10 584:
Վերջին 24 ժամվա ընթացքում Վրաստանում կատարվել է 52 033 փորձարկում, այդ թվում 38 545-ը՝ հակամարմինների արագ թեստով, իսկ 13 488-ը՝ «PCR» թեստով:
Դրականության օրական ցուցանիշը՝ 11.57% է, վերջին 14 օրվանը՝ 9.78%, վերջին 7 օրվանը՝ 10.46%:
Երկրում կորոնավիրուսի դեմ պատվաստվել է 2 010 783 մարդ, վերջին մեկ օրում պատվաստվել է 5 254 պացիենտ:
Կարանտինի ռեժիմում գտնվում է 54 մարդ, հիվանդանոցներում հսկողության տակ է 6 808 պացիենտ, կլինիկական հյուրանոցներում գտնվում է 1 300 անձ:

В Грузии выявлен 6021 новый случай коронавируса. Об этом сообщается на специальном сайте правительства «stopcov.ge».
За последние 24 часа в стране выздоровели 3792 человека, умерли 75 пациентов.
Всего в Грузии выявлено 761 067 случаев заражения коронавирусом, из которых 696 921 человек выздоровел и 10 584 человека скончались.
54 человека находятся в режиме карантина, 6 808 человек – под наблюдением в больнице, 1 300 человек – в ковид-гостинице.
В Грузии выявлен 6021 новый случай коронавируса