Մենք հաստատել ենք, որ նախապատրաստական աշխատանքներ տարվում են, սակայն ժամկետների շուրջ պայմանավորվածություն չկա. Պեսկովը՝ Պուտին-Ալիև-Փաշինյան առաջիկա հանդիպման մասին
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի, Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի և Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հանդիպումը տեսակոնֆերանսի ձևաչափով նախապատրաստվում է, սակայն հստակ պայմանավորվածություններ ժամկետների մասին չկան: «ՌԻԱ Նովոստի»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին լրագրողներին հայտնել է ՌԴ նախագահի խոսնակ Դմիտրի Պեսկովը:
«Պարզաբանեմ Պուտինի, Ալիևի և Փաշինյանի տեսակոնֆերանսի ձևաչափով հանդիպման հարցը: Իսկապես, մենք հաստատել են, որ նախապատրաստական աշխատանքներ տարվում են, սակայն այստեղ ցանկանում ենք ընդգծել, որ դեռևս հստակ պայմանավորվածություններ չկան այն հարցի շուրջ, թե երբ է նման հանդիպում կայանալու: Այդ աշխատանքը շարունակվում է»,-ասել է Պեսկովը:

Точная дата переговоров по видеосвязи Путина, Алиева и Пашиняна еще не определена – Песков
Саммит президента России Владимира Путина, президента Азербайджана Ильхама Алиева и премьера Армении Никола Пашиняна в режиме видеоконференцсвязи (ВКС) готовится, но точных договоренностей по срокам нет, сообщил журналистам пресс-секретарь главы российского государства Дмитрий Песков. Его слова приводит РИА «Новости».
«Поясню насчет темы ВКС Путина, Алиева и Пашиняна. Действительно, мы подтверждали, что ведется работа над подготовкой такой встречи, но здесь мы хотим отметить: пока точных договоренностей и пониманий относительно того, когда такая ВКС может состояться, пока нет. Эта работа продолжается», – сказал Песков.