Մեքենային են հարվածել, վարորդին հանել են դուրս, ռուսները մի կերպ ձեռքներից ազատել են. միջադեպ Գորիս-Կապան ավտոճանապարհին
Օրեր առաջ Գորիս-Կապան ավտոճանապարհին կրկին միջադեպ է տեղի ունեցել ադրբեջանցի զինծառայողների եւ հայ վարորդի միջեւ: Այս մասին NEWS.am-ին պատմեց ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Վահե Հակոբյանը:
«Օրեր առաջ Գորիս- Կապան ճանապարհին ավտոշարասյունից մեկից հանել են մեքենայից, նսեմացրել՝ պատճառաբանելով, որ այդ մեքենայից հետ գնալու ճանապարհին ժեստ են ցույց տվել, մեքենային են հարվածել, վարորդին հանել են դուրս, ռուսները պտտվել, հետ են եկել, մի կերպ ձեռքներից ազատել են և շարունակել ճանապարհը»,-ասաց նա։
Պատգամավորը հավելեց, որ Գորիս-Կապան ավտոճանապարհը անվտանգ չէ, եթե անվտանգ լիներ Նիկոլ Փաշինյանը օրերս Կապան այցի ժամանակ այդ ճանապարհով կգնար, այլ ոչ թե Տաթեւի գրունտային ճանապարհով. «Եթե ապահով լիներ Նիկոլը Տաթևի ճանապարհով կանցնե՞ր։
Որովհետև վախենում է, երևի թույլտվություն չի ստացել այնտեղով ացնելու»։
Նշենք, որ Գորիս-Կապան ավտոճանապարհի այն հատվածում, որն անցել է Ադրբեջանի վերահսկողության տակ, երթեւեկությունը կազմակերպվում է ռուս խաղաղապահների ուղեկցությամբ:

На дороге Горис-Капан произошел очередной инцидент между азербайджанскими солдатами и армянским водителем
На днях на дороге Горис-Капан произошел очередной инцидент между азербайджанскими военнослужащими и армянским водителем. Об этом «News.am» сообщил депутат от фракции НС «Армения» Ваге Акопян.
Несколько дней назад на автодороге Горис-Капан из машины одной из автоколонн вывели водителя, стали унижать, оправдывая это тем, что из этой машины якобы им показали какие-то жесты.
«Азербайджанцы вывели водителя из машины. Подоспели русские миротворцы и еле высвободили его из рук азербайджанцев, после чего продолжили путь», – отметил он.
По словам депутата, дорога Горис-Капан не безопасна. Если бы она была безопасной, Никол Пашинян во время своего недавнего визита в Капан проехал бы по этому пути, а не по грунтовой дороге Татева. «Потому что он боится. Он не получил разрешения для проезда», – сказал Акопян.