Ռոբերտ Քոչարյանը նոյեմբերի 8-ի հանրահավաքին ընդգրկուն ելույթով հանդես կգա․ Ագնեսսա Խամոյան
«Սա խորհրդարանական ընտրություններից հետո «Հայաստան» դաշինքի հրավիրած առաջին հանրահավաքն է և բնական է, որ դաշինքի ղեկավար, երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը ոչ միայն ներկա է լինելու հանրահավաքին, այլ նաև ընդգրկուն ելույթով է հանդես գալու՝ անդրադառնալով կուտակված հարցերին»,-NEWS.am-ի հետ զրույցում հայտարարեց Հայաստան դաշինքի պատգամավոր Ագնեսսա Խամոյանը՝ անդրադառնալով մեր այն հարցին, թե արդյոք նոյեմբերի 8-ի հանրահավաքին ելույթով հանդես է գալու նաև Ռոբերտ Քոչարյանը։
Պատգամավորը միաժամանակ ընդգծեց, որ իրեն զարմացնում է հանրահավաքին՝ նախագահ Քոչարյանի մասնակցության և ելույթի մասին տրվելիք հարցերը, նկատելով, որ ոչ իրենց դաշինքի նպատակներն են փոխվել, ոչ էլ նախագահ Քոչարյանն է ետ կանգնել պայքարից՝ այն է օր առաջ ձերբազատվել այս իշխանություններից։
«Ընտրություններից հետո տարբեր գնահատականներ են հնչում մեր գործունեությանը, կան տեսակետներ, թե մենք միայն խորհրդարանական պայքարով ենք բավարարվել, մեր երկրի ճակատագիրը շարունակում է վտանգված մնալ, աշխարհաքաղաքական օղակը մեր շուրջ սեղմվում է, և այս պայմաններում, կարծում եմ, մեր երկրի ճակատագրով անհանգիստ քաղաքացիները վստահաբար նոյեմբերի 8-ի հանրահավաքում կստանան իրենց հուզող հարցերի պատասխանները»,-հայտարարեց պատգամավորը, ընդգծելով, որ նոյեմբերի 8-ին դրվելու է համահայկական դիմադրության մեկնարկը։

На митинге Роберт Кочарян выступит с речью и коснется всех накопившихся проблем
Это первый митинг, созванный блоком «Армения» после парламентских выборов, и, естественно, глава альянса, второй президент РА Роберт Кочарян не только будет на нем присутствовать, но еще и выступит с объемной речью, в которой коснется накопившихся проблем. Об этом заявила в беседе с корреспондентом «News.am» депутат от блока «Армения» Агнесса Хамоян, отвечая на вопрос о том, выступит ли на митинге 8 ноября Роберт Кочарян.
При этом, депутат подчеркнула, что ее удивляют задаваемые вопросы об участии и выступлении Кочаряна на митинге, заметив, что цели блока не изменились, и его лидер не отказался от борьбы за избавление от этих властей.
«После выборов звучат разные оценки нашей деятельности. Есть мнения, что нас устраивает только парламентская борьба. Но судьба нашей страны продолжает оставаться под угрозой, геополитический круг вокруг нас сужается, в этих условиях, думаю, граждане, обеспокоенные судьбой нашей страны, обязательно получат ответы на волнующие их вопросы на митинге 8 ноября», – заявила Хамоян, добавив при этом, что именно 8 ноября будет объявлено о начале всеармянского сопротивления.