Ավստրիայում չպատվաստված քաղաքացիների համար կգործեն սահմանափակումներ
Ավստրիայի իշխանությունները նոյեմբերի 8-ից սահմանափակումներ են մտցնելու բոլոր այն անձանց նկատմամբ, ովքեր կորոնավիրուսի դեմ պատվաստում չեն անցել: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, այս մասին հայտնել է Ավստրիայի կանցլեր Ալեքսանդր Շալենբերգը:
Եթե նախկինում թույլատրվում էր քաղաքացիների մուտքը հասարակական կամ ժամանցի վայրեր նաև բացասական թեստի արդյունքի դեպքում, ապա այժմ թույլատրվելու է միայն պատվաստվածներին կամ այն անձանց, ովքեր արդեն ապաքինվել են կորոնավիրուսից:
Ավստրիայում նոյեմբերի 5-ին գրանցվել էր կորոնավիրուսի 9300 նոր դեպք, ինչն ընթացիկ տարվա առավելագույն ցուցանիշ է համարվում:
Այս պահին երկրում կորոնավիրուսի դեմ լիարժեք իմունիտետ ունի 8.9 մլն բնակչությունից 5.6 մլնը: Հիվանդացությունների աճի պատճառով իշխանությունները սկսել է պատվաստված քաղաքացիների վերապատվաստումը:

В Австрии в отношении невакцинированных граждан будут введены ограничения
С 8 ноября власти Австрии введут ограничения для всех, кто не был вакцинирован от коронавируса. Об этом заявил канцлер Австрии Александер Шалленберг.
Если раньше гражданам разрешали входить в общественные или развлекательные заведения в случае отрицательного результата теста, то теперь допускаться будут только вакцинированные или те, кто уже переболел коронавирусом.
5 ноября в Австрии зарегистрировано 9300 новых случаев коронавируса, что является самым высоким показателем текущего года.
В настоящее время 5,6 миллиона из 8,9 миллиона населения имеют полный иммунитет к коронавирусу. В связи с ростом заболеваемости власти начали ревакцинацию уже вакцинированных граждан.