Ադրբեջանցիները մեր տարածքում ամրաշինական կառույցներ են կառուցել. Գորիսի փոխքաղաքապետ
Հենց առաջին օրվանից են թուրքերն եկել այդտեղ հաստատվել. եթե հիշում եք, Գորիսի Առուշ Առուշանյանի ջոկատով հենց էդ սարի համար էինք կռիվ տալիս, որ մեզ թույլ չտվեցին շարունակել: Այս մասին NEWS.am-ի հետ զրույցում նշեց Գորիսի փոխքաղաքապետ Կարեն Քոչարյանը:
Նա հավաստիացրեց, որ ադրբեջանցիները Հայաստանի տարածքում ամրանում, շինություններ են կառուցում. «Իսկ թե մենք ինչու չենք կառուցում, ես չգիտեմ, դա բարձրաստիճան ղեկավարությունը կարող է իմանալ: Մենք նույնիսկ ճանապարհները չենք նորոգում, որ ձմռանը կարողանանք մեր տղաներին հասնել:
Հենց առաջին օրվանից իրենք էդ Քաչալ սարի վրա նստած են ու տիրապետում են ամբողջ տարածքը: Սկի մեր Հայաստանում այդպիսի ճանապարհներ չեն կառուցում, ինչպես իրենք մոտ: Անմիջապես մեր տարածքում են կառուցում: Էս վերջին իրադարձությունների ժամանակ իրենց կողմից զավթած Հայաստանի տարածքում»,-ասաց փոխքաղաքապետը:
Դիտարկմանը, թե իշխանության ներկայացուցիչները պնդում են, որ մեր զինուժը թույլ չի տալիս, որ ադրբեջանցիները մեր տարածքում ամրացման աշխատանանքեր իրականացնեն, նա արձագանքեց. «Ես ձեզ խոստանում եմ՝ եկեք, տանեմ մոտիկից այդ տարածքը նկարեք: Պաշտպանական կառույցներ են կառուցել: Չեմ կարող ասել բետոնե, թե այլ, որովհետեւ մեզ արգելու են մտնել այդ հատվածը»:

Азербайджанцы построили на нашей территории оборонительные сооружения – вице-мэр Гориса
Турки утвердились там с первого дня. С отрядом Аруша Арушаняна мы воевали именно за эту гору, но нам не разрешили продолжить все это. Об этом заявил в беседе с корреспондентом «News.am» заместитель мэра города Горис Карен Кочарян.
По его словам, азербайджанцы на территории Армении укрепляются, воздвигают строения.
«А вот почему мы не строим, я не знаю. Это должно знать высшее руководство. Мы даже дороги не ремонтируем, чтобы можно было зимой доехать до наших ребят.
Они с первого же дня сидят на горе Качал и владеют всей территорией. Таких дорог, как у них, в Армении и не строят. И все это на захваченной ими территории Армении», – заявил Кочарян.
На замечание о том, что представители власти уверяют, что наши ВС не разрешают азербайджанцам проводить фортификационные работы на нашей территории, вице-мэр сказал: «Приезжайте, я вас туда повезу, поснимайте данную территорию вблизи. Они построили оборонительные сооружения. Я не могу сказать они из бетона или из какого-то иного материала, потому что нам не разрешают заходить на данный участок».