ՕԵԿ–ի գնահատականը կառավարությանը. «Դրական, բավարար, բայց՝ դանդաղ»
«Դրական, բավարար, բայց՝ դանդաղ»,-ահա այսպես է գնահատում Երևանի ավագանու ընտրություններում Օրինաց երկիր կուսակցության համամասնական ցուցակում երրորդ տեղը զբաղեցնող, տնտեսագիտության դոկտոր-պրոֆեսոր Գրիգորի Վահանյանը՝ կառավարության այսօրվա գործելաոճը։
-Եթե չլիներ ճգնաժամը, ես կասեի նույնիսկ շատ լավ, բայց քանի որ  ճգնաժամ է, այստեղ պետք են այլ ձևեր, այլ մեթոդներ, այլ ունակություններ օգտագործենք,-«7 օր»-ի  թղթակցին ասել է Գ. Վահանյանը։
Ըստ դոկտոր-պրոֆեսորի, դանդաղ ենք պատասխանում մարտահրավերներին, այն անհրաժեշտ գործողությունները, որ պետք է անենք, ուշացնում ենք. «Մեր կառավարությունը մեծ ուշադրություն է դարձնում ֆինանսական կառավարման որակին, բայց  միայն ֆինանսականով հարց չես լուծի»,- հավելել է Գ. Վահանյանը։

Оценка ПСЗ правительству: «Положительно, удовлетворительно, но медленно»
«Положительно, удовлетворительно, но медленно», - именно так оценил сегодняшний стиль работы  правительства второй номер пропорционального списка партии «Страна законности» на выборах старейшин Еревана, доктор экономики, профессор Григорий Ваанян.
-Если бы не кризис, я бы даже сказал очень хорошо, но так как кризис есть, здесь нужны другие подходы, другие методы, использование других способностей, - сказал корреспонденту «7 օր» Г.Ваанян.
Согласно профессору, мы поздно реагируем на вызовы. Те необходимые меры, которые нужно предпринять, запаздывают. «Наше правительство большое внимание уделяет качеству финансового управления, но только финансами проблему не решишь», - добавил  Г.Ваанян.