«Հայաստան» դաշինքը մտադիր է հանրահավաք կազմակերպել
ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի գլխավորած «Հայաստան» դաշինքը պատրաստվում է հաջորդ շաբաթ հանրահավաք կազմակերպել։ Sputnik Արմենիայի հետ զրույցում տեղեկությունը հայտնեց ՀՀ ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Ագնեսսա Խամոյանը։
«Մենք երբեք էլ չենք հրաժարվել փողոցային, հանրահավաքային պայքարից և խորհրդարան անցնելուց հետո բազմիցս հայտարարել ենք այդ մասին»,-ասաց նա։
Խամոյանը նշեց, որ այս պահին հստակ օրվա և ժամի մասին հայտարարություն անել չի կարող, առաջիկայում դաշինքի անունից հայտարարություն կտարածվի։
Խոսելով խորհրդարանական և արտախորհրդարանական քաղաքական ուժերի հետ հանդիպումների մասին՝ պատգամավորը նշեց, որ եղել են տարբեր քննարկումներ, և այս պահին էլ դրանք շարունակվում են։

Блок «Армения» проведет на следующей неделе митинг
Возглавляемый бывшим президентом Армении Робертом Кочаряном блок «Айастан» («Армения») проведет митинг на следующей неделе. Об этом депутат парламента от фракции «Армения» Агнесса Хамоян сообщила «Sputnik Армения».
Ранее представители политического объединения говорили, что в скором времени возобновят уличную борьбу против власти.
Политик добавила, что не может назвать дату и время митинга, к которому готовится оппозиционный блок.
«Мы никогда и не отказывались от уличной, митинговой борьбы, и после прохождения в парламент неоднократно об этом говорили», – сказала Хамоян.
В ближайшее время от имени блока будет распространено соответствующее заявление.
Депутат добавила, что в настоящее время блок ведет политические консультации с различными политическими силами по этому вопросу.