Բայդենի տարօրինակ դիրքը բուռն քննարկումների պատճառ է դարձել համացանցում (տեսանյութ)
Twitter-ի օգտատերերը ակտիվորեն քննարկում են ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենի պահվածքը ընտրողների հետ վերջին հանդիպման ժամանակ։
Մինչ հաղորդավարը ԱՄՆ-ում գնաճի տեմպերի մասին հարց էր կարդում, Սպիտակ տան ղեկավարը կանգնել էր՝ արմունկները ծալած ու բռունցք առած։ Նա այս դիրքում կանգնած է մնացել մոտ տասնհինգ վայրկյան, գրում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն։
Այս կադրերն արագ տարածվել են սոցիալական ցանցերում և առաջացրել մեկնաբանությունների տարափ:
«Իմ երեխան նույնն է անում, երբ ցանկանում է օգտվել զուգարանից»,-գրել է Halloween Guy Don Diesel անունով օգտատերը:
«Գուցե նա կորցրել է մկանային հիշողությունը, որովհետև օրվա ընթացքում երկու ելույթ է ունեցել»,-հեգնել է մեկ այլ օգտատեր:

Поза Байдена озадачила пользователей интернета (видео)
Пользователи «Twitter» активно обсуждают поведение президента США Джо Байдена во время прошедшей встречи с избирателями, передает РИА «Новости».
В то время, как ведущий зачитывал вопрос о темпах инфляции в США, глава Белого дома согнул руки в локтях и сжал кулаки. Он простоял в таком положении около 15 секунд.
Эти кадры быстро распространились по социальным сетям и вызвали бурную реакцию среди комментаторов.
«Мой ребенок делает то же самое, когда хочет в туалет», – написал Halloween Guy Don Diesel.
«Может, у него пропала мышечная память, потому что ему пришлось аж целых две речи за день?» – иронизирует Teledamus.
«Вы пытались отключить его на минуту и снова подключить?» – шутит другой пользователь.
Многие читатели также стали выкладывать картинки, где Байдена сравнивают с игрушечным солдатиком, лыжником и «человеком-джетпаком».
Накануне американский лидер пообщался с избирателями в формате таунхолла (общее городское собрание) на телеканале CNN.