Ադրբեջանական զինուժի կրակից վիրավորվել է 6 զինծառայող, միջադեպի մասին տեղեկացվել է ՌԴ խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարությանը․ ՊԲ
Հոկտեմբերի 14-ի երեկոյան, ադրբեջանական զինված ուժերը կրակ են բացել Արցախի Հանրապետության արևելյան սահմանագոտում տեղակայված ՊԲ մարտական հենակետի ուղղությամբ, ինչի արդյունքում հրազենային վիրավորում է ստացել վեց զինծառայող: Միջադեպի մասին անհապաղ տեղեկացվել է Արցախում ՌԴ խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարությունը:
Այս մասին հայտնում են Արցախի պաշտպանության նախարարությունից։
Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը հայտարարում է, որ շարունակում է հավատարիմ մնալ հրադադարի ռեժիմի պահպանմանը և կոչ է անում ադրբեջանական կողմին նույնպես ձեռնպահ մնալ իրադրությունն ապակայունացնող գործողություններից:

ВС Азербайджана открыли огонь по боевому посту Армии обороны Арцаха: 6 военнослужащих получили ранения
Вечером 14 октября вооруженные силы Азербайджана открыли огонь по боевому посту Армии обороны, расположенной на восточной границе Республики Арцах, в результате чего 6 военнослужащих получили ранения. Об этом сообщает Минобороны Арцаха.
«Об инциденте было немедленно сообщено командованию российских миротворческих сил в Арцахе.
Министерство обороны Республики Арцах заявляет, что продолжает соблюдать режим прекращения огня, и призывает азербайджанскую сторону воздерживаться от дестабилизирующих действий», – отмечается в сообщении.