Ի նշան բողոքի՝ Լուսինե Սահակյանը լքեց դատական նիստերի դահլիճը․ նիստը հետաձգվեց (տեսանյութ)
ՀՀ նախկին փոխվարչապետ Արմեն Գևորգյանի պաշտպան Լուսինե Սահակյանը մինչ օրս հնարավորություն չի ունեցել ծանոթանալ քրեական գործի նյութերին, որովհետև նրան չեն տրամադրել ո՛չ ամբողջական փաթեթը, ո՛չ էլ ծանոթանալու համար ողջամիտ ժամկետ։
Լուսինե Սահակյանը հայտնեց նաև, որ պատրաստվում է դատավորին ինքնաբացարկի միջնորդություն ներկայացնել։
Դատարանը փորձեց անցնել մեղադրական եզրակացության եզրափակիչ մասի հրապարակմանը, սակայն պաշտպան Լուսինե Սահակյանը, ի նշան բողոքի դատավորի գործողություններից, լքեց դատական նիստերի դահլիճը։
Դատարանն ստիպված էր հետաձգել նիստը մինչև հոկտեմբերի 19-ը, ժամը 13։00-ն։

Адвокат Лусине Саакян в знак протеста покинула зал заседаний суда (видео)
Адвокат бывшего вице-премьера РА, ныне депутата Национального собрания от фракции «Армения» Армена ГеворгянаЛусине Саакян – до сегодняшнего дня лишена возможности ознакомиться с материалами уголовного дела, поскольку ей не предоставили ни полного пакета, ни разумного срока для ознакомления.
Об этом сегодня на заседании суда общей юрисдикции города Ереван под председательством судьи Анны Данибекян заявила Лусине Саакян, добавив, что собирается представить ходатайство об отводе судьи.
Суд попытался перейти к оглашению заключительной части обвинительного заключения, но адвокат Лусине Саакян в знак протеста против действий судьи покинула зал заседаний суда.