Կոտայքի մարզում Mercedes մակնիշի ավտոմեքենայով մխրճվել է տախտակ տեղափոխող բեռնատարի մեջ. նրա դին ավտոմեքենայից դուրս են բերել փրկարարները
Այսօր՝ հոկտեմբերի 7-ին, խոշոր ու ողբերգական ավտովթար է տեղի ունեցել Կոտայքի մարզում: Ժամը 21:30-ի սահմաններում ՌԴ քաղաքացի, 52-ամյա Արսեն Խաչատրյանը իր վարած Mercedes մակնիշի ավտոմեքենայով Զովունի-Եղվարդ ավտոճանապարհի 2-րդ կմ հատվածում մխրճվել է տախտակով բարձված MAZ մակնիշի բեռնատարի հետնամասի մեջ:
Ինչպես դեպքի վայրից հայտնում է shamshyan.com-ը, վթարի հետևանքով վարորդը տեղում մահացել է: Նրա դին ավտոմեքենայից դուրս են բերել Արտակարգ իրավիճակների նախարարության փրկարար ծառայության Եղվարդի հրշեջ-փրկարարները:
Օպերատիվորեն ժամանած Եղվարդ քաղաքի հիվանդանոցի բժիշկների հերթապահ խումբը արձանագրել է նրա մահը:
Քննիչի հանձնարարականով ավտոմեքենաները տեղափոխվում են ոստիկանության Նաիրիի բաժնի պահպանվող հատուկ տարածք:
Ոստիկանությունն ու քննչական բաժինը պարզում են մահացածի և բեռնատարի վարորդի ամբողջական տվյալները:
Դեպքի վայրում հավաքված մի քանի քաղաքացիներ ասում էին, որ մահացածը՝ Պետական եկամուտների կոմիտեի նախկին նախագահ Գագիկ Խաչատյանի ազգականն էր:

Трагическое ДТП в Котайке: водитель скончался на месте
Трагическое ДТП произошло в четверг в Котайкском марзе Армении, сообщает сайт криминальной хроники «shamshyan.com».
Как отмечает издание, в районе 21:30 автомобиль «Mercedes», за рулем которого находился 52-летний гражданин РФ Арсен Хачатрян, врезался в грузовик MAZ, перевозивший доски. Инцидент произошел на пятом километре дороги Зовуни-Егвард. Водитель «Mercedes» скончался на месте.
Сотрудники полиции и следственного отдела выясняют полные данные водителей автотранспортных средств.
Издание отмечает также, что, по словам собравшихся на месте граждан, погибшим водителем был родственник бывшего главы Комитета госдоходов Гагика Хачатряна.