Հանրահավաք՝ Հանրապետության հրապարակում․ ո՛չ, պարտադիր պատվաստմանը (տեսանյութ)
Ինչպես գիտեք Առողջապահության նախարարի հայտնի հրամանն անվավեր ճանաչելու պահանջ ենք ներկայացվել վարչական դատարան: Դատարանից խնդրել ենք կասեցնել հրամանի գործողությունը մինչև դատաքննության ավարտը: Դատարանը վարույթ ընդունելու հարցին անդրադառնում է մեկ շաբաթյա ժամկետում, այիսնքն մինչև հոկտեմբերի 8-ը:
Տեղեկացնում ենք, որ «Ազատ կամք» նախաձեռնությունը 2021թ. հոկտեմբերի 7-ին ժամը 18:30-ին հրավիրում է հանրահավաք՝ Երևանի Հանրապետության Հրապարակ, Շատրվանների մոտ:
Հանրահավաքն ապակուսակցական է և բացի պարտադիր պատվաստման հարցից այլ օրակարգ չունի: Հանրահավաքի թույլտվությունն ունենք: Քաղաքապետարանը համապատասխան որոշում է կայացրել:
Մինչև հանրահավաքի օրը շարունակում ենք ստորագրահավաքը:
Որքան շատ ստորագրություն հավաքենք և որքան շատ մարդ մասնակցի հանրահավաքին, ապա իշխանությունները ստիպված են լինելու հաշվի նստել հանրային պահանջի հետ:
Կրկին պնդում ենք, որ «Ազատ կամք» նախաձեռնությունը պայքարում է պատվաստելու ՊԱՐՏԱԴԻՐ պահանջի դեմ:
Մենք գտնում ենք, որ քաղաքացին պետք է գիտակցված որոշում ընդունի պատվաստվի, թե ոչ: Չի կարելի պարտադրել քաղաքացուն:
ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ 7-ԻՆ ԺԱՄԸ 18:30-ԻՆ ՀԱՆՐԱՀԱՎԱՔ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՀՐԱՊԱՐԱԿՈՒՄ. Ո’Չ, ՊԱՐՏԱԴԻՐ ՊԱՏՎԱՍՏՄԱՆԸ

«Нет обязательной вакцинации»: на площади Республики состоится митинг (видео)
Инициатива «Свободная воля» 7 октября в 18:30 созвала митинг на площади Республики. Об этом на своей странице в «Facebook» написал глава инициативы, бывший председатель Палаты адвокатов, руководитель исполнительного органа национально-христианской партии «Пробуждение» Ара Зограбян.
«7 октября в 18:30 митинг на Площади Республики: скажем «Нет!» обязательной вакцинации.
Дорогие соотечественники, как вы знаете, мы представили в административный суд иск о признании недействительным известного приказа министра здравоохранения. Мы просили суд приостановить до конца судебного разбирательства действие постановления. Суд рассматривает вопросы принятия в производство в недельный срок, то есть, до 8 октября.
Сообщаем, что инициатива «Свободная воля» 7 октября 2021 года в 18:30 приглашает граждан на митинг возле фонтанов на Площади свободы.
Митинг не партийный и другой повестки, помимо вопроса принудительной вакцинации, не будет. Мэрия Еревана уже приняла соответствующее решение.
До дня митинга мы продолжаем сбор подписей.
Чем больше подписей нам удастся собрать, и чем больше человек придет на митинг, тем скорее власти будут вынуждены начать считаться с общественным требованием», – написал политик.