Իրանի պաշտպանության նախարարը, Ադրբեջանի սահմանին զորավարժությունների ֆոնին, հայտարարել է, որ «թշնամիները ջախջախիչ պատասխան կստանան անգրագետ, անխոհեմ գործողությունների դեպքում»
Իրանի պաշտպանության և զինված ուժերի աջակցության նախարար, գեներալ-մայոր Մոհամմադ Ռեզա Աշտիանին նախազգուշացրել է Իրանի սահմաններին թշնամիների ցանկացած գործողությունից, գրում է IRNA գործակալությունը:
«Իրանցի ազգի թշնամիները, անշուշտ, ջախջախիչ պատասխան կստանան և մեծ գին կվճարեն, եթե անգրագետ, անխոհեմ գործողություններ կատարեն»,-գրել է նա Twitter-ում:
Աղբյուրը հիշեցնում է, որ Իրանի բանակի ցամաքային զորքերը ուրբաթ առավոտյան Ադրբեջանի սահմանի մոտ սկսել են «Խեյբարի (նվաճողները)» անվանումով լայնածավալ զորավարժություններ:

Любое действие врагов встретит сокрушительный ответ – Минобороны Ирана
Министр обороны и поддержки вооруженных сил генерал-майор Мохаммад Реза Аштиани предостерег от любых действий врагов на границах Ирана, сообщает IRNA.
«Враги иранской нации, безусловно, получат сокрушительный ответ перед лицом любых иррациональных и невежественных действий, и они понесут большие потери», – написал он в «Twitter».