Երեկվա հարց ու պատասխանի ժամանակ Նիկոլ Փաշինյանըքաղաքական անբարոյականության մաստեր–կլաս ցույց տվեց։ Նրան ձայնակցեց Ալեն Սիմոնյանը։
Անբարոյականությունը դրսևորվեց գերիների թեմայով։ Ալենն ու Նիկոլը մուննաթ էին գալիս պատգամավորների և անուղղակիորեն նաև ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպանի վրա, այն բանի համար, որ վերջինս մանրամասներ է հրապարակել այն մասին, թե ինչպես են ադրբեջանական բանտում տանջում ու նվաստացնում հայ գերիներին։
Նիկոլին ու Ալենին դուր չի գալիս նաև այն, որ պատգամավորներն ԱԺ ամբիոնից հնչեցնում են գերիների տանջանքների մասին։ Բայց սա դեռ մի կողմ։
Նիկոլ Փաշինյանն ԱԺ ամբիոնից հայտարարեց, որ մարդու իրավունքների պաշտպանի գրասենյակին պետական այլ կառույցներն են այդ ինֆորմացիաների մեծ մասը տրամադրել, բայց իրենք այդ մասին չեն խոսում։ Փաստորեն ստացվում է, որ երբ Նիկոլը նախընտրական փուլում հայտարարում էր, թե բա թող գերիները 1–2 ամիս դիմանան «հանուն հայրենիքի» (իրականում նկատի ուներ՝ հանուն իր իշխանության ու դրա վերարտադրության), շատ լավ գիտեր, թե նրանք ինչ կտտանքների են ենթարկվում Բաքվում։
Նիկոլի ասած 1–2 ամիսը վաղուց անցել է, բայց նրան դա չի հուզում, այլ հուզում է այն, որ բարձրաձայնվում է գերիների վատ վիճակի մասին։ Նիկոլը գիտի, թե ինչ օրի են մեր գերիները, բայց առաջարկում է նրանց սպասել, իսկ մյուսներին էլ՝ չխոսել խնդիրների մասին։ Սա տիեզերական մասշտաբի անբարոյականություն է։
Ու եթե մեր ժողովուրդն ու քաղաքական վերնախավը հանդուրժում են այս անբարոյականությունը, ուրեմն մենք իրավունք չունենք պետություն ունենալ։
Նիկոլի գոյությունը պետական կառավարման համակարգում բոլորիս դատավճիռն է։ Կա՛մ նա կվռնդվի, կա՛մ քարտեզի վրայից կվռնդվի Հայաստանը։
Նիկոլի անսահման անբարոյականությունը
Երեկվա հարց ու պատասխանի ժամանակ Նիկոլ Փաշինյանը քաղաքական անբարոյականության մաստեր–կլաս ցույց տվեց։ Նրան ձայնակցեց Ալեն Սիմոնյանը։

В ходе вчерашнего правительственного часа в парламенте Никол Пашинян дал мастер-класс политической аморальности. Ему аккомпанировал Ален Симонян.
Аморальность проявилась на тему пленных. Ален и Никол негодовали на депутатов и косвенно также на омбудсмена РА за то, что тот опубликовал подробности касательно пыток и унижения армянских пленных в азербайджанских тюрьмах.
Николу и Алену не нравится также то, что депутаты озвучивают с трибуны НС тему страданий наших пленных. Но это еще ничего.
Никол Пашинян заявил с трибуны НС, что большую часть этой информации офису омбудсмена предоставили другие государственные структуры, но они не говорят об этом. Фактически, получается, что когда Никол заявлял на предвыборном этапе, мол, пусть пленные потерпят месяц-другой «во имя родины» (в реальности имел в виду – во имя его власти, ее воспроизводства), он прекрасно знал, каким пыткам они подвергаются в Баку.
Отмеченный Николом месяц-другой уже прошел, но волнует его не это, а то, что об ужасном состоянии пленных говорится публично. Никол знает, в каком положении наши пленные, но предлагает им подождать, а остальным – не говорить о проблемах. Это аморальность космического масштаба.
И если наш народ и политическая элита терпят эту аморальность, значит мы не имеем права обладать государством.
Пребывание Никола во главе системы государственного управления – наш общий приговор. Или он будет изгнан, или Армения исчезнет с карты мира.
Безграничная аморальность Никола