Այս իշխանությունների կողմից կալանքը կիրառվում է որպես քաղաքական հետապնդման գործիք․ Արեգնազ Մանուկյան (տեսանյութ)
Այս իշխանությունների կողմից կալանքը կիրառվում է որպես քաղաքական հետապնդման գործիք: Մեր բազմաթիվ գործընկերներ գտնվում են ապօրինի կալանքի տակ։ Փաստորեն, օրենքի և իրավունքի դիկտատուրան բռնապետական նկրտումներ ունեցող իշխանության համար ապօրինության ու «բեսպրեդելի» դիկտատուրա է:
Ուզում եմ ընդգծել, որ երեկ երեկոյան կտրուկ վատացել է անվանի բժիշկ, ԱԺ-ի պատգամավոր Արմեն Չարչյանի առողջական վիճակը։ Նրան Վարդաշեն քրեակատարողական հիմնարկից կրկին տեղափոխել են հիվանդանոց։ Ընդգծեմ նաև, որ պրոֆեսորին օրերս հիվանդանոցից Վարդաշեն քրեակատարողական հիմնարկ էին տեղափոխել՝ չնայած նրա մոտ առկա առողջական լուրջ խնդիրներին, որոնք անհամատեղելի են կալանավորման հետ։
Ի դեպ, շատ խորհրդանշական է, որ բազմաթիվ մարդկային կյանքեր փրկած Արմեն Չարչյանին կալանավորում են, իսկ հազարավոր կյանքեր խլած իշխանության կարկառուն ներկայացուցիչներ՝ ԱԺ-ի նախագահ Ալեն Սիմոնյանն ու հանրության շրջանում որպես Փաշինյանի աներձագ հայտնի Հրաչյա Հակոբյանը, ըստ տարածված տեղեկությունների, ճոխ ժամանակ են անցկացնում Հունաստանի ծովափնյա գերթանկարժեք հանգստավայրում:
Հատկանշական է նաև, որ քեֆերի սիրահար այս իշխանությունը սեպտեմբերի 21-ին էլ մասշտաբային ու գունագեղ տոնախմբություն է նախապատրաստում, ինչը 44-օրյա պատերազմի հազարավոր զոհերի, դեռևս չթաղված մեր հերոս տղաների ու բազմաթիվ գերիների ֆոնին պարզապես ցինիզմ է:

Действующими властями арест применяется в качестве инструмента политического преследования – Арегназ Манукян (видео)
Действующими властями арест применяется в качестве инструмента политического преследования. Многие наши коллеги находятся под незаконным арестом. Фактически, диктатура закона и права является для обладающей диктаторскими замашками власти диктатурой беззакония и беспредела.
Хочу подчеркнуть, что накануне вечером резко ухудшилось самочувствие известного врача, депутата НС Армена Чарчяна. Из УИУ «Вардашен» его снова доставили в больницу. Подчеркну также, что на днях профессора перевели из больницы в УИУ, несмотря на имеющиеся у него серьезные проблемы со здоровьем, которые несовместимы с пребыванием под арестом.
Кстати, весьма символично, что спасшего множество жизней Армена Чарчяна арестовывают, а яркие представители унесшей тысячи жизней власти – спикер НС Ален Симонян и известный обществу как шурин Пашиняна Грачья Акопян, согласно распространенной информации, шикарно проводят время на дорогостоящем приморском курорте в Греции.
Примечательно также, что являющаяся любителем пиршеств эта власть готовится провести 21 сентября масштабное и красочное празднество, которое на фоне тысяч жертв 44-дневной войны, непогребенных до сих пор героев и множества пленных является попросту цинизмом.