Լաչինի շրջանում ադրբեջանաթուրքական համատեղ զորավարժություններ են անցկացվում
Ադրբեջանի Հանրապետության եւ Թուրքիայի Հանրապետության միջեւ ռազմական ոլորտում համագործակցության մասին պայմանագրի համաձայն՝ Լաչինի շրջանում մարտական հրաձգություն համատեղ վարժանքներ են սկսվել: Այս մասին հայտնել է Haqqin.az-ը՝ հղում անելով Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությանը:
Զորավարժությունների հիմնական նպատակն է՝ բարելավել փոխգործակցությունը եւ մարտական համակարգումը մարտական գործողությունների ժամանակ՝ ներառյալ ռազմական որոշումներ կայացնելու եւ ստորաբաժանումների կառավարման՝ հրամանատարների հմտությունների զարգացումը: Հատուկ ուշադրություն է դարձվում բարդ ռելիեֆի պայմաններում ժամանակակից ռազմական տեխնիկայի օգտագործման հմտությունների կատարելագործմանը, հայտնել է լրատվամիջոցը:

В Лачине проходят совместные азербайджано-турецкие учения
Согласно заключенному между Азербайджанской Республикой и Турецкой Республикой соглашению о сотрудничестве в военной сфере, в Лачинском районе начались совместные тактические учения с боевой стрельбой. Об этом сообщает «haqqin.az» со ссылкой на министерство обороны Азербайджана.
Основной целью учений стало совершенствование взаимодействия и боевого слаживания при проведении боевых операций, в том числе развитие навыков командиров по принятию военных решений и управлению подразделениями. Особое внимание уделено повышению навыков использования современной боевой техники и других военных средств в сложных рельефных условиях, сообщает издание.